Як купити квартиру в новобудові

17 Березня 2020

Купуючи квартиру на первинному ринку у Львові чи інших містах країни, ми стикаємося з безліччю труднощів та ризиків, яких можна уникнути, якщо підійти до питання максимально та відповідально. Щоб уникнути фінансових втрат, перед тим як купити квартиру в новобудові, слід вивчити документи, перевірити житло та впевнитися,що усе йде за планом.

Що потрібно знати при купівлі квартири в новобудові, поговоримо в рамках цієї статті.

Перевірка документів

На думку фахівців галузі нерухомості, перед покупкою варто уточнити детальну юридичну інформацію про забудовника. Щоб правильно провести об'єктивний аналіз, краще звернутися до юристів, які мають достатній досвід роботи з подібними питаннями. Якщо ж ви вирішили провести перевірку компанії самостійно, зверніть увагу на такі тонкощі:

 • Ліцензія на проведення будівельних робіт;
 • Містобудівні умови і обмеження;
 • Дозвіл на зведення ЖК;
 • Документацію на земельну ділянку;
 • Проєкт ЖК та документ про його експертизу;
 • Декларацію про початок будівництва;
 • Технічні умови на підведення інженерних систем;

Перевірка надійності забудовника

Всі компанії даного виду діяльності вносяться в базу «Адвокатського та рієлторського об'єднання України», тому інформацію можна перевірити в даному реєстрі. Крім цього, слід уточнити наступні моменти:

 1. Відвідайте сайт забудовника, щоб уточнити наявність офісу компанії в вашому місті, контактів для зв'язку, ознайомитися з уже зданими об'єктами
 2. Інформацію про забудовників, які є юридичними особами, можна уточнити в Єдиному реєстрі судових рішень. Тут міститься інформація про всі судові тяжби, до яких було залучено дану юридичну особу.
 1. Кадастрова карта України допоможе дізнатися, кому належить ділянка та під які завдання вона доступна. Якщо тут ви виявите, що ділянка не призначена для будівництва багатоповерхових будівель, з цією компанією краще не мати ніяких справ.
 2. Переконайтеся, що ЖК, де ви збираєтеся купити квартиру, не відноситься до проблемних. Для цього достатньо відвідати сайт Асоціації допомоги потерпілим інвесторам.

Вибір району та оцінка інфраструктури

Одним з важливих критеріїв оцінки квартири в новобудові є екологічна безпека району, в якому зведено житловий комплекс. Заздалегідь переконайтеся в тому, чи немає поблизу будівлі промислових підприємств та виробництв, які можуть чинити негативний вплив на здоров'я.

Транспортна розв'язка та інфраструктура - те, що може вплинути на якість життя нових власників. Доступність та якість новобудов залежить не лише від того, де вони розташовуються – в передмісті чи в центральній частині, а й наскільки розвинуте транспортне сполучення та чи розміщені поблизу магазини, навчальні установи та заклади охорони здоров’я.

Оцінка якості будівництва

Як правило, продаж квартир в ЖК починається ще на перших стадіях забудови, в процесі риття котловану. При покупці нерухомості, варто спочатку вивчити пакет технічної документації, де представлено докладний технічний опис майбутнього комплексу. Уточнити нюанси щодо технологій будівництва можна на веб-сайті або в представників забудовника.

Будівництво на стадії котловану

На що звернути увагу при купівлі квартири в новобудові:

 • Будівельні та оздоблювальні матеріали, що використовуються;
 • Марки склопакетів;
 • Інженерні комунікації;
 • Структура перекриття, зовнішніх та внутрішніх стін приміщення;

Вибір поверху та огляд комунікацій

Те, на якому поверсі розташовано приміщення квартири, грає важливу роль. Як показує практика, найбільш затребуваними є 2-15 рівні, тож таким чином вартість такої нерухомості збільшується. Найменша ціна в об'єктів перших поверхів, з міркувань безпеки та можливого розміщення над комерційними приміщеннями. Вибираючи вподобане житло, відразу уточніть, на якому поверсі воно розміщене, чи не є квартира кутовою та куди виходять її вікна.

Якість інженерних систем - те, що не можна залишати поза увагою:

 1. Водопровід - важливо, щоб труби були новими та гарної якості, що виключає появу корозії в процесі тривалої експлуатації.
 2. Проводка - в новобудовах, як правило, використовуються мідні дроти, що витримують перепади напруги та високий струм.
 3. Системи опалення - в нинішній час актуальним є використання радіаторів із сталі або алюмінію.
 4. Вентиляція - зверніть увагу на забезпечення достатнього притоку повітря в житло.

Схема інженерних мереж

Загальна оцінка рентабельності та можливості перепродажу

Якщо ви заздалегідь запланували використовувати квартиру в комерційних цілях, здаючи в оренду чи з метою наступного продажу, зверніть увагу на наступні моменти, що можуть суттєво вплинути на її фінальну вартість:

 • Місце розташування нерухомості. Квартири, неподалік центральної частини міста, поряд з розвиненою інфраструктурою завжди користуються популярністю та не втрачатимуть у вартості;
 • Перспективи розвитку району. Обираючи квартиру в новому районі чи такому, що зазнає реновації, в зв'язку зі створення бізнес-центрів, ви цілком можете розраховувати на високий попит в оренді.

Автор: Парус City

Залиште ваш номер і ми з вами зв’яжемось

Оренда комерційних приміщень