Як правильно вибрати квартиру для оренди?

24 Грудня 2021

Квартиру можна як інвестицію. За наявності коштів приватники купують житло на первинному чи вторинному ринках, наводять їх у порядок і здають у наймання. Подібний пасивний вид доходу який відноситься до стабільного заробітку за грамотного підходу у виборі приміщення. За наявності особистих заощаджень та бажання їх вкласти придбання нерухомості вважається вигідним. Ціни з кожним роком зростають, попит на житло зростає. Щоб зрозуміти, яку квартиру купити для здачі в оренду, важливо врахувати низку факторів. Розташування, площа, скільки кімнат, розрахувати витрати на ремонт і т.д. Розберемо питання докладно.

Як правильно вибрати квартиру для оренди?

Якщо прийнято рішення про купівлю нерухомості з подальшим здаванням в оренду, необхідно перед угодою прояснити собі ряд питань:

 • важливо вибрати цільову аудиторію і від цього відштовхуватися далі. Визначити пріоритети – близькість до туристичних, ділових, культурних центрів міста;
 • як плануєте здавати – подобово чи тривалий період. У кожного варіанта термін окупності та критерії підбору відрізнятимуться;
 • інфраструктура та транспортна доступність;
 • кількість кімнат, планування, поверховість; наявність ліфта;
 • скласти кошторис витрат на майбутній ремонт;
 • грамотно спланувати момент покупки. На етапі котловану вартість квадратного метра є нижчою.

Після вибудовування детального плану можна розпочинати здійснення задуманого.

У чому складності при виборі квартири для оренди?

При плануванні бізнесу необхідно враховувати як початкові чинники. Недосвідчені інвестори часто не беруть до уваги витрати на оновлення інтер'єру при зміні орендаря, підтримка в робочому стані електроніки, техніки, меблів. Часто на ринку складно знайти вигідні пропозиції у встановлений період. Необхідно перед покупкою врахувати попит, пам'ятати, що більшість замовників хочуть отримати недороге житло малих габаритів та зручне планування.Якщо квартира купується на етапі фундаменту, важливо обрати надійного забудовника. Вивчити репутацію на ринку, кількість зданих об'єктів та інші критерії. Це допоможе мінімізувати ризики втрати вкладених коштів, що виникають під час заморожування об'єкта.

Чи можна самостійно вибрати квартиру для здачі в оренду

Профільні компанії в Києві пропонують послуги з пошуку нерухомості для будь-яких цілей. Фахівці не лише консультують щодо того, як купити квартиру для здачі в оренду, а й формують конкретні комерційні пропозиції. При вивченні ринку, підготовці дані операції можна здійснити самостійно. Весь процес від підбору житла, укладання договору купівлі-продажу до здачі орендодавцю цілком реально виконати самотужки.

Скільки часу потрібно для вибору квартири для оренди?

Кожен випадок індивідуальний. При покупці на етапі котловану – 2-3 роки. Якщо приміщення купується у вже зданому будинку, можна виконати ремонт протягом 6-7 місяців та шукати орендодавців.

Чи варто купувати квартиру для оренди?

Житлова нерухомість є не найприбутковішим інвестуванням, але при вигідному вкладенні приносить пасивний дохід. Варто розглядати варіанти купівлі над іпотеку, вибирати велике місто чи туристичні місця, вдале місце розташування об'єкта.

Яка окупність квартири, яка буде для оренди?

Ціни на орендне житло зростають швидше, ніж квадратні метри. У середньому можна говорити про прибуток у 10% річних. Середній термін окупності становить 7-12 років. Розрахунки необхідно проводити індивідуально, враховувати інфляцію, амортизацію, податок та інші складові.

Плюси та мінуси здачі квартири в оренду

Переваги вкладення грошей у квадратні метри:

 1. Стабільний прибуток.
 2. Якщо придбати кілька об'єктів, можливе отримання більшого прибутку.
 3. Житло залишається у попиті незалежно від економічної ситуації.
 4. За потреби отримати велику суму грошей нерухомість можна продати.

Вирішувати, яку квартиру краще купити для здачі в оренду, і чи це варто робити, залежить від багатьох факторів. Зокрема, початкового капіталу та кінцевих цілей.

Чи вигідна квартира в новобудові для оренди?

Сучасні апартаменти з відкритим плануванням, свіжим ремонтом, невеликою площею в новобудові мають стабільний попит. Важливо врахувати наближеність об'єкта до метро чи транспортної розв'язки. Тоді ціна квадратного метра значно вища.

На що звертати увагу при покупці квартири для оренди?

Доцільно заздалегідь скласти план та перелік важливих моментів. Детальний чек-лист:

 • вторинний чи первинний ринок. Кожен варіант має плюси та мінуси, тому важливо відштовхуватися від суми початкового капіталу та очікуваних термінів окупності;
 • дотримання прибуткової стратегії. Вибирайте компактні апартаменти (1-2 кімнати). У таких об'єктів рентабельність вища. Отримання чистого прибутку можливе після 10 років експлуатації;
 • локація та розвинена інфраструктура – ​​доступ до магазинів, шкіл, дитячих садків, офісних центрів тощо;

Яка квадратура квартири підійде найкраще для здачі в оренду?

Ідеальний варіант – одно або двокімнатні апартаменти. Площа від 35 кв. м для одиниць та 60-70 кв. м для 2-кімнатних. Звертайте увагу на планування. Зайві метри можуть збільшити термін окупності на кілька років.

Чи вигідно купувати квартиру для оренди?

У плані довгострокової перспективи отримання прибутку відповідь однозначна – так. Потрібно приготуватися до того, що процес їх легких і потребує максимальної концентрації на деталях.

Яку квартиру вигідніше купувати для оренди?

Потрібно купувати житло, на яке буде попит. Відштовхуватися від вищеописаних характеристик, враховувати ліквідність нерухомості, розташування, площу, прорахувати витрати та оцінити можливі ризики.

Автор: Парус City

Залиште ваш номер і ми з вами зв’яжемось

Оренда комерційних приміщень