Як швидко в'їхати в нову квартиру

28 Червня 2021

Переїзд на нове місце проживання - клопітке заняття, яке супроводжується рішенням маси питань. Щоб радісний процес зміни житла не перетворився на стихійне лихо, потрібно підготуватися заздалегідь. Упакувати речі, знайти надійного перевізника, позбутися від зайвих предметів. У деяких випадках допомагають спеціальні мувінгові компанії, які беруть всі турботи на себе. Розглянемо детальніше, як в'їжджати в нову квартиру з комфортом.

Як заїхати в квартиру правильно?

Для переїзду діють кілька правил:

 • підготовчі роботи - вибір дня та часу, грамотна упаковка, узгодження терміну;
 • моніторинг навантажувальних робіт;
 • вивантаження речей на новому місці.

У випадку з переїздом в новобудову, необхідно підготувати житло до приїзду. Буде прикро, якщо новий хороший ремонт постраждає під час заносу великогабаритних меблів або з необережності вантажників.

З чого почати?

Початковий процес пов'язаний з організаційними питаннями. Необхідно виділити час, взяти відгул на роботі або запланувати важливий момент на вихідні. Повідомити сусідам нову адресу на випадок, якщо вас будуть шукати. Написати список справ, зібрати речі, прорахувати маршрут поїздки, щоб уникнути попадання в корок.

Позбавитися від зайвого

Перед тим, як заїхати в нову квартиру, потрібно вирішити: чи всі речі вам знадобляться. Можливо, потрібно зробити великий розпродаж. Розбирати шафи краще поетапно. Речі, які не знадобляться, можна віддати знайомим, в комісійні магазини. Наприклад, якщо дизайн житла виконаний в певному стилі, старі картини або декор не будуть гармоніювати в новому середовищі. Віддайте їх друзям, продайте, подаруйте. Зайвий «мотлох» забирати з собою не варто. Так ви заощадите час на розвантажувальних роботах та місці в житлі.

Виміряти меблі та техніку

Великогабаритні предмети краще виміряти заздалегідь. По-перше, це дасть можливість розрахувати кількість пакувального матеріалу. По-друге, вибрати відповідний транспорт. По-третє, вирішити, чи пройдуть меблі та техніка в ліфт, дверний отвір. Можливо, потрібне розбирання ліжка, шафи або тумби. Якщо ви переїжджаєте в повністю мебльовану квартиру, то можете залишити деякі предмети новим мешканцям.

Знайти машину та вантажників

Необхідно вибирати надійну компанію, яка гарантує якісне перевезення за доступною ціною. Під час оформлення заявки менеджеру повідомляється число та приблизні габарити меблів, адреса будинку, куди необхідно перевезти речі, особливі вимоги (перевезення домашніх тварин, кімнатних рослин, наявність нестандартного вантажу, необхідність особистого супроводу, чи є ліфт). Компанія сама підбирає транспорт необхідної тоннажності. Найчастіше пропонує додаткові послуги - упаковка коробок, робота вантажників.

Розібратися зі своїми рахунками та посилками

Якщо вас цікавить, як правильно в'їхати в нову квартиру, то спочатку потрібно навести порядок в рахунках за старим місцем проживання. Які дії:

 • повна оплата комунальних послуг, заборгованостей бути не повинно;
 • переоформлення договорів на іншу адресу;
 • відключення Інтернету та телебачення;
 • за необхідності виписка та прописка в новому будинку.

Якщо ви замовили посилку, а вона ще не прийшла, змініть адресу. Транспортні перевізники працюють через додатки, тому оформити інший пункт призначення не складе труднощів.

Упакувати речі

Упаковування речей - найцікавіший процес. Знаходяться предмети, про які давно всі забули. Кожен член сім'ї повинен взяти на себе якусь ділянку роботи, щоб життя не перетворилося на хаос. Заздалегідь купуються пакувальні матеріали - картонні коробки, пухирчаста та стрейч-плівка, скотч, знадобляться старі газети, поролон.

Важливі рекомендації:

 • меблі обмотуються плівкою, ручки фіксуються, щоб не відкрилися по дорозі. За можливості великогабаритні предмети розбираються на окремі частини;
 • цінні товари - посуд, скло, картини, укладаються в картонні коробки, чергуючись з шарами поролону, паперу;
 • техніку (холодильник, пральна машинка, телевізор тощо) краще обернути картоном щоб уникнути механічних пошкоджень;
 • одяг можна укомплектувати в поліпропіленові вакуумні пакети. Економиться місце, зберігається зовнішній вигляд.

Ящики маркуються, щоб на новому місці легше було знайти потрібну річ. Особливо цінні предмети перевозяться в кабіні машини або на особистому авто.

Підготувати нову квартиру

Кілька порад, як правильно в'їжджати в нову квартиру:

 • якщо ремонт закінчений, наведіть порядок - помийте підлоги, вікна, протріть пил. Клінінгові компанії допоможуть в цьому питанні;
 • перевірте робочий стан розеток, кранів у ванній;
 • постеліть на підлогу плівку, захистіть косяки дверних прорізів від пошкоджень. Вантажники працюють акуратно, але неприємні ситуації трапляються. Отримані дефекти можуть зіпсувати настрій та перше враження від новосілля.

Залишити в чистоті стару квартиру

Старе приміщення важливо залишити в чистоті, щоб майбутні власники були приємно здивовані. Якщо це знімна житлоплоща, умови виїзду обговорюються з орендодавцем (косметичний ремонт тощо).

Якщо ви плануєте продати свою нерухомість, прибиранням можна зайнятися пізніше.

Автор: Парус City

Залиште ваш номер і ми з вами зв’яжемось

Оренда комерційних приміщень