Інвестиції в нерухомість: що потрібно знати

18 Травня 2020

На тлі економічних катаклізмів, що регулярно відбуваються у світі, питання інвестування в нерухомість не втрачають своєї актуальності для тих, хто не тільки заробляє кошти, а й намагається їх примножити за рахунок вигідних вкладень. У всій Європі, не стала винятком і Україна, інвестиції в нерухомість - один з найбільш доступних способів отримання пасивного доходу, зниження негативного впливу інфляційних процесів. Розміщувати свої гроші з вигодою не так просто, як це може здаватися на перший погляд. Потрібно знати та розуміти правила ринку, механізми, задіяні в непростих процесах, що відбуваються в цій ніші інвестицій. Знання та навички в цій сфері визначають успішність цієї стратегії.

Як вибрати об'єкт

Вибір вигідного з точки зору інвестицій об'єкта завжди непростий. Тому так важливий серйозний підхід до вибору. Для початку вивчіть відомості, що стосуються інфраструктури району, а по можливості й плани щодо його розвитку, оскільки найкомфортніше житло може знецінитися, якщо неподалік від нього проходить галасливий автобан, або планується зведення промислового підприємства. Потрібно поцікавитися й статусом землі, на якій знаходиться перспективна нерухомість: найчастіше виникають конфліктні ситуації між власниками будівлі та господарями ділянки, на якій вона зведена.

Далі слід визначитися з площею приміщення. Залежно від обраної мети вкладень, фахівці радять зупинитися на квартирах до 60 кв.м., якщо в подальшому планується використовувати їх для здачі в оренду. Підійдуть ті з них, що розташовані в тихих, спальних районах, мають готове оздоблення та знаходяться в місцях, де добре розвинена інфраструктура. Об'єкти до 40 кв. м частіше купуються для подальшої реалізації. Висока ліквідність визначається близькістю до центру міста, зручними транспортними розв'язками.

При проведенні підготовки до операції та оформленні документації, не варто нехтувати допомогою фахівців - юристів та ріелторів, які мають великий досвід та відмінно розбираються в кон'юнктурі ринку. Вони володіють стійкими професійними зв'язками, відмінно орієнтуються в цій непростій ніші, мають уявлення про репутацію учасників угод.

Приклад підписання угоди

Інвестиції в житлову нерухомість

Якщо ви новачок в справі придбання нерухомості, отримати перший досвід найкраще на покупку невеликих, недорогих, високоліквідних квартир. Їх доступна вартість та стабільний попит обумовлюють низький поріг для входу в цей ринок. Основним позитивним моментом вкладень в житлову нерухомість є стабільність. Навіть за найнесприятливіших сценаріях розвитку економіки, вартість може знизитися і навіть досить сильно, але ніколи не знеціниться повністю, вже тим більше не зникне, як це часто трапляється з пайовими частками. Сам факт стабільного зростання кількості угод свідчить про актуальність житлової нерухомості як товару, придбання якого стає джерелом стабільного доходу.

Існують й ризики таких вкладень, але їх набагато менше, ніж переваг, і полягають вони в основному в неправильному виборі об'єкта, або з форс-мажорними обставинами, від яких не застрахована жодна галузь економіки.

Що стосується дохідної частини вкладень в житло, то розраховується вона за формулою, де річний прибуток від орендної плати співвідноситься з вартістю об'єкта. Перший показник можна визначити, поцікавившись у ріелторів ціною оренди сусідніх, з придбаною вами квартирою, об'єктів. Вважається, що якщо підсумкова цифра вище 4%, то придбання буде вигідним.

Інвестиції в комерційну нерухомість

Для більш досвідчених інвесторів, що мають в своєму розпорядженні солідні кошти, варто звернути увагу на інвестиції в комерційну нерухомість. Це різноманітні приміщення з категорії нежитлових, що приносять дохід, та які використовуються під офіси, спортивні зали, магазини, салони краси та ін. Головні плюси таких придбань:

  • стабільний попит;
  • швидка окупність;
  • висока орендна вартість;
  • можливість використання в якості заставного майна при необхідності отримання позики в банку.

На думку фахівців, інвестиції в площі комерційного призначення майже в півтора раза вигідніші, ніж в житлові приміщення. На них завжди можна знайти зацікавленого покупця, продати за вищою ціною, або здати в оренду. Нарешті, маючи такий «бонус», можна організувати власну справу.

Приклад інвестиції в салон краси

Інвестиції в будівництво

Інвестиції в нерухомість, що знаходиться в стадії будівництва, мабуть, найбільш вигідний спосіб вкладень. Ситуація в цій галузі склалася неоднозначна: з одного боку, витрачені на самому початку кошти, вкладені в реальне приміщення, приносять солідний дохід. З іншого - високий попит веде до зростання ціни. Як правило, інвестори купують ще не зведені будинки з метою її подальшого перепродажу. Це пояснює той факт, що в готових до здачі будинках вже практично немає вільних квартир. Основними перевагами інвестицій в нерухомість на нульовому циклі є невисока вартість квадратного метра.

Партнери Парус Premium, співпрацюючи з компанією, можуть бути впевнені в чистоті угоди, дотриманні термінів введення в експлуатацію об'єктів, що будуються. Забудовник гарантує високу ліквідність нерухомості, що купується інвесторами, завдяки унікальному проекту, зручному місце розташуванню комплексу та високій якості будівельних робіт.

Приклад інвестиції в нерухомість, що знаходиться на стадії будівництва

В цілому, простежується кілька закономірностей. Перша - чим ближче терміни здачі, тим дорожче обійдуться квадратні метри. І друга - покупка на самому початку будівництва дає можливість реалізувати придбання з значно більшою прибутковістю. Якщо врахувати, що оптимальні строки будівництва укладаються мінімум в 1-2 роки, то очевидний пристойний розмір прибутку.

Варіанти монетизації придбаної нерухомості

Перед тим, як приступити до вибору нерухомості, визначіться з цілями вкладення коштів, розглянувши такі варіанти, як:

  • збереження капіталу;
  • оренда;
  • перепродаж.

Незалежно від обраної стратегії, метою вкладень в нерухомість є фінансова вигода. Небагато інвесторів користуються можливостями збільшення прибутку, а між тим, монетизація нерухомості може бути набагато ефективнішою, якщо оптимізувати деякі моменти.

  1. Підвищуємо ліквідність при продажу. Домогтися подорожчання і затребуваності реалізовуваної нерухомості, вклавши додатково в неї кошти - зробивши якісний ремонт та обладнавши ексклюзивний інтер'єр.
  2. Оренда. В Україні з двох варіантів - довгострокової та подобової оренди, другий приносить набагато більший дохід. І хоча прибуток нестабільний, він все-таки вище, ніж вартість помісячної оренди житла.
  3. Збільшити віддачу від вже отриманого прибутку можна, вклавши ці кошти в інший об'єкт нерухомості.

Звичайно ж, використання комерційної нерухомості для реалізації прибуткового бізнес-проекту може дати багаторазовий прибуток до базових вкладень.

Монетизація придбаної нерухомості (перепродаж)

Деякі інвестори України вважають за краще вкладати кошти в закордонну нерухомість, вважаючи, що вона більш вигідна. Але, на жаль, це далеко від істини, адже купуючи закордонну нерухомість, ви змушені дотримуватися, часом, драконівських норм податкового законодавства деяких держав, в яких пригледіли котедж або квартиру.

Автор: Парус City

Залиште ваш номер і ми з вами зв’яжемось

Оренда комерційних приміщень