Студія або однокімнатна квартира

03 Червня 2022

Невеликі за площею квартири постійно користуються попитом. Вони є актуальними для проживання холостяків або сімейних пар, у планах яких на найближчий час не передбачено народження дітей. Пошук житла такого формату передбачає вибір – квартира студія чи однокімнатна. Для когось стандартна «однушка» здасться незручною, а іншим буде незатишно в студії, з мінімальною кількістю перегородок.

Щоб вирішити, що краще, студія або однокімнатна квартира, слід скрупульозно розібратися в нюансах планування, плюсах і мінусах кожної категорії малогабаритного житла.

Особливості планування

Головна особливість планування квартири студійного типу – відсутність звичних перегородок та дверей, що робить цю категорію житла доступнішою за ціною. Найчастіше пропонуються студії такого типу:

 • Площа квартири – до 30 м2. Перегородка та двері в єдиному приміщенні – санвузлі.
 • Велика площа – відповідна стандартній двокімнатній чи навіть трикімнатній квартирі. Стелі частіше вищі за звичайні, можливе застосування перегородок з інноваційних матеріалів.
 • Напівстудія. Відрізняється від однокімнатної квартири лише одним фактором – відсутністю стіни між кімнатою та кухнею. Такі студії часто мають просторі лоджії.

За такого планування студії, що мають меншу, ніж у «однушок» площу, більше приваблюють покупця.

Загальна площа

Що стосується загальної площі однокімнатних квартир і студій – то студійні варіанти частіше мають меншу квадратуру (середня площа – 28 м2), тоді як стандартна квартира - 35 м2. Цей показник впливає вартість житла.

Інвестиційний потенціал

Студія чи однокімнатна квартира – що краще? Якщо доводиться робити вибір - що купити, слід звернути увагу на те, наскільки довгостроковим планується дане інвестування.

У міських умовах ціна житлоплощі вища, ніж у передмістях. Виходить, що краще відразу придбати квартиру, хоча вона дорожча. А в передмісті вартість нижча, але затребуваність у студіях набагато менша. Чим далі від міського центру, тим менш актуальними є студії – тут люди віддають перевагу додатковим кімнатам, незважаючи на погіршення транспортної доступності.

Ситуація із затребуваністю студій останніми роками дещо змінилася. Житловий ринок сьогодні рясніє пропозиціями студій. Далеко не кожен покупець спокушається низькою ціною, з огляду на те, що надалі доведеться шукати нову житлову площу, яка забезпечить комфорт сім'ї з дітьми.

А ось як проміжний варіант студійна квартира хороша – вартість її значно нижча за однокімнатну квартиру, і, якщо умови підходять – можна спокійно жити не один рік.

Вартість квадратного метра

Якщо розрахувати вартість одного квадратного метра житла різних категорій, то з'ясовується, що найдешевший варіант це багатокімнатні квартири. Тобто чим менше площа житлового об'єкта, тим вища ціна одиниці площі.

У студій, що мають найменшу площу, виходить найдорожчий метр площі. Однак, оскільки загальна площа нижча, вартість виявляється все-таки меншою. Це приваблює тих, хто має жорстко обмежені кошти. І молодь із задоволенням користується подібним житлом.

Комунальні та податкові платежі

Незаперечна перевага студійних квартир перед стандартними – комунальні та податкові платежі відчутно нижче. Розрахунок величини таких виплат провадиться за певними правилами і залежить від площі. Нарахування не виробляються на площу балконів та лоджій, метраж яких іноді сягає 6 метрів.

Крім того, студії мають нижчу початкову кадастрову вартість, що позитивно впливає на величину податків.

У чому різниця між студією та однокімнатною квартирою

Принципова відмінність студії від «однушки» - основна частина простору є єдиною площею, на якій розміщена житлова зона, кухня та інше. Розділову стіну та двері мають тільки санвузол, іноді – вбиральня або коридор. Стандартна квартира має чітко окреслені межі - кімната, кухня, коридор. Площа тут більша, але візуально здається, що менше.

В результаті ці категорії житла відрізняються ціною. Студія – набагато привабливіший варіант для тих, хто живе один, і для молодих людей, і для людей похилого віку.

Студія або «однушка» для здачі

Якщо порівнювати попит на оренду студії та однокімнатної квартири, то привабливішим варіантом вважається «однушка». Хоч ціна її оренди вища, але їх беруть охочіше. Стандартні квартири на околицях міст частіше знімають сім'ї з дітьми, які жертвують транспортною доступністю заради більшої площі. Натомість у центрі більше затребуване студійне житло. Молодь вважає за краще жити в районах з розвиненою інфраструктурою, недалеко від робочого місця.

Плюси та мінуси студії та «однушки»

Якщо порівнювати студію та звичайну однокімнатну квартиру, то до переваг першої категорії можна віднести такі фактори:

 • найбільш прийнятна вартість;
 • частіше розташовується у новобудові;
 • дає відчуття свободи, простору.

Є і ряд недоліків:

 • менша площа;
 • якщо займатися приготуванням їжі - "кухонні" запахи "пливуть" по всій квартирі;
 • недостатньо місця для зберігання речей;
 • у випадках, коли проживає більше однієї людини – нестача особистого простору.

Відповідно, переваги «однушок»:

 • велика площа;
 • ізольована кухня;
 • легко здається у найм.

Недоліки:

 • вища вартість;
 • при більшій площі здається, що місця значно менші;

Типи однокімнатних квартир

"Однушки" мають безліч варіантів розташування приміщень - традиційна квадратна або прямокутна кімната, одне або кілька вікон, кутове розташування, "орієнтування".

Популярний варіант - «єврооднушки» з великою кухнею, яка може служити вітальнею з додатковим спальним місцем.

Типи квартир-студій

У студії зазвичай є ніша для кухонного простору. Найчастіше приміщення має прямокутну форму, іноді квадратну. Санвузол компактний. Іноді передбачено відокремлений від загальної площі коридор.

Автор: Парус City

Залиште ваш номер і ми з вами зв’яжемось

Оренда комерційних приміщень