Акт прийому квартири в новобудові

26 Жовтня 2021

Акт прийому-передачі квартири - це фінальний етап ділових відносин між покупцем та забудовником. Один з найважливіших документів нарівні з договором купівлі-продажу. Його обов'язково слід оформляти належним чином з дотриманням норм закону. Після його підписання пред'явити претензії будівельної компанії буде важко. Тому до процедури оформлення необхідно бути готовими. Отримати консультацію юриста, ознайомитися з інформаційними статтями в Інтернеті. Не варто сподіватися тільки на власні сили, залучайте фахівців для вирішення спірних питань.

Що таке акт прийому-передачі квартири

Документ належить до юридичних паперів. На бланку встановленого зразка фіксуються права та обов'язки сторін при прийманні нерухомості. Якщо подібний офіційний папір не отримано, зареєструвати право власності у відповідних органах не вийде. Підписаний бланк регулює передачу об'єкта від забудовника дольнику в разі новобудови. Якщо розглядається вторинне житло, то в угоді бере участь продавець та покупець.

Коли підписується акт прийому-передачі

На момент підписання виконавець зобов'язаний виконати ряд дій:

 • Закінчити будівництво будинку;
 • Ввести нерухомість в експлуатацію;
 • Оформити технічні паспорти на квартири.

Забудовник повідомляє клієнта про готовність об'єкта до перевірки. Краще, якщо це питання зафіксований письмово - прийшло адресне поштове сповіщення. У тих випадках, коли будівельна компанія посилається на чергу для проведення процедури приймання житла, необхідно надіслати офіційний запит-лист про готовність підписувати акт приймання-передачі квартири. Таким чином покупець захищає себе від передачі об'єкта в односторонньому порядку.

Коли видається акт прийому-передачі квартири в новобудові?

Видача здійснюється двома сторонами - компанією-забудовником та інвестором після підписання обома акта огляду житлоплощі. Останній має чітко позначені законодавством функції, потрібен для оцінки майбутнього житла. Якщо претензій з боку покупця немає, житло пройшло перевірку, за умови відповідності умовам, описаним вище (здача будинку в експлуатацію, оформлення техпаспорта тощо), то сторони укладають угоду про передачу об'єкта.

Зразок акту прийому-передачі в Україні:

Бланк має встановлений зразок, в якому зафіксовані наступні дані:

 • Найменування сторін;
 • Дата, місто;
 • Згідно з яким договором продажу здійснюється передача житла;
 • Відомості про квартиру (адреса будинку, поверх, номер). Загальна площа, кількість кімнат, наявність балкона, лоджії;
 • Підписи покупця та продавця або уповноважених осіб (повинні мати нотаріально завірене доручення на здійснення конкретних дій).

Папір роздруковується у двох примірниках, є невіддільною частиною договору купівлі-продажу.

Хто повинен бути присутнім при огляді приміщення та підписанні акту прийому-передачі?

Щоб акт приймання квартири в новобудові вважався законним, на об'єкті повинні бути інвестор або його представник, а також уповноважена особа від будівельної компанії. Коли власник житла особисто бути присутнім не може, він повинен в обумовлені терміни надіслати повіреного з нотаріально завіреної довіреністю на проведення даної операції.

Кого інвестор має право привести з собою?

Інвестор може запрошувати на огляд юриста, фахівця з будівельних робіт, родича та інших осіб, які допоможуть оглянути об'єкт на професійному рівні. За відсутності досвіду в подібних питаннях рекомендуємо найняти професіонала, який зможе зафіксувати дефекти та недоліки.

Чи повинен власник оплачувати складання акту прийому-передачі квартири?

Документ підлягає оформленню безкоштовно. Якщо девелопер вимагає здійснити оплату за складання офіційних паперів або витрачений час на огляд нерухомості, його дії незаконні. Можна відправити офіційну скаргу керівництву компанії.

Переконайтеся, чи відповідає житло документам

Необхідно звірити кожен пункт договору, технічної документації з реальним станом апартаментів. Перевіряються внутрішні та зовнішні роботи забудовника:

 • Облаштування прибудинкової території, під'їзду;
 • Якість монтажу вхідних дверей, вікон, наявність відливів, підвіконь, радіаторів опалення;
 • Чи немає люзів між опорними конструкціями;
 • Площа повинна відповідати заявленій;
 • Перелік виконаних робочих процесів повинна відповідати перерахованим в договорі. Все залежить від обраного типу оздоблення - чорнова, перед чистова або чистова;
 • Необхідно перевірити житлові та нежитлові приміщення;
 • Звірити найменування встановлених елементів - виробник вікон, дверей, батарей, серійний номер лічильників води, електрики тощо.

Після перерахованих вище дій можна приступати до перевірки облицювання.

Ремонт можна починати відразу після отримання ключів та відповідних документів про приймання нерухомості.

Автор: Парус City

Залиште ваш номер і ми з вами зв’яжемось

Оренда комерційних приміщень