Що краще: новобудова чи вторинний ринок

15 Вересня 2020

При покупці власної нерухомості в більшості випадків постає питання: «Що краще: новобудова або вторинка?». Кожен з варіантів має свої особливості, і при виборі слід орієнтуватися на різні нюанси, які варто розглянути детальніше.

Новобуд або вторинка - порівняння

Для початку потрібно розібратися у відмінностях між двома типами нерухомості.

Під первинним житлом маються на увазі квартири в будинках, які ще перебувають на етапі будівництва або недавно здані в експлуатацію. Швидше за все, покупець такої нерухомості стає першим її власником.

Квартири на вторинному ринку переважно відносяться до старого фонду, розташовуються в давно обжитих районах, де будинки стоять вже десятки років.

При цьому можна виділити безліч критеріїв, які потрібно враховувати при пошуку житла, основні з них:

 • Наявність ризиків - краще попередньо вивчити інформацію про те, які можливі неприємні наслідки, і як їх уникнути;
 • Час до заселення - даний фактор може виявитися принципово важливим, якщо є необхідність терміново переїхати на нову квартиру;
 • Вартість - виділений бюджет для більшості грає найважливішу роль, адже він залежить від того, скільки вдалося накопичити коштів, або на яку суму схвалили іпотеку;
 • Умови проживання - чи є поруч інфраструктура, чи легко дістатися до центру - всі ці фактори впливають на комфорт життя в тій чи іншій квартирі.

Ризики при купівлі вторинного житла і новобудов

Перш за все, щоб визначитися, де краще купити квартиру-в новобудові або на вторинному ринку, потрібно оцінити ризики. Варто звертатися до надійних компаній, наприклад, у Львові «Парус Premium» перевірений часом і кількістю побудованих будинків, довів, що гідний довіри.

Вибираючи вторинне житло, потрібно перевіряти документи з юристом, який врахує все до найдрібніших деталей. Але на цьому ризики не закінчуються, тому що квартира може виявитися в гіршому стані, ніж могло здатися при огляді, попередні власники можуть приховати проблеми, наприклад, галасливі або конфліктні сусіди, наявність співвласників

Час до заселення в квартиру

Якщо купувати квартиру в недобудованому будинку, то доведеться почекати, коли закінчиться будівництво. І після цього ще знадобиться час для завершення ремонту. Вирішивши купити приміщення в житловому комплексі «Парус Сіті», довго чекати не доведеться, так як будинки скоро будуть введені в експлуатацію.

У готове житло зазвичай можна заселитися вже через місяць, надавши можливість попереднім мешканцям з'їхати. Однак, є ймовірність, що ремонтом доведеться займатися довше. Адже в таких квартирах могли жити багато, і не одне покоління, тому вони можуть виявитися не в кращому стані. Та й до того ж, у власному житлі завжди хочеться підлаштувати все під себе.

Ціна квартири і очікування

Важливо враховувати і додаткові витрати, пов'язані з очікуванням. Якщо заселення відбудеться тільки через кілька років, і в цей час доведеться витрачати гроші на орендоване житло, така покупка може виявитися невигідною.

Ціна новобудови і вторинної нерухомості

Так як ціна на квартиру - один з найважливіших факторів, від яких залежить вибір, у багатьох виникає дилема: «Що дешевше - новобудова або вторинка?». Вартість первинного житла переважно нижче вторинного, особливо якщо будівництво ще не завершено. Серед старих будинків теж можна відшукати бюджетні варіанти, але, як правило, вони маленькі за площею і з поганими умовами життя.

Варто врахувати, що досить складно знайти нерухомість на вторинному ринку від власника, найчастіше доводиться шукати через посередників, тому до її вартості потрібно ще додати витрати на послуги ріелтора. Дізнатися інформацію про новобудови можна на офіційних веб-ресурсах забудовника. Так, наприклад, щоб отримати необхідні відомості про житловий комплекс «Парус Сіті», досить зайти у відповідний розділ на сайті.

Ремонт в новобудові і в старому будинку

Як відомо, квартира в новобудові пропонується без внутрішньої обробки, тому потребує капітального ремонту. Але це аж ніяк не можна вважати мінусом. В першу чергу, це говорить про те, що з неї можна відразу зробити житло своєї мрії, тому що можна вибрати найбільш підходяще для себе планування, меблі, оздоблення тощо.

У готових квартирах, переважно потрібен тільки косметичний ремонт, при цьому нові власники змушені працювати з тим, що є, і мало що свого вдасться внести, або доведеться демонтувати те, що вже було до вас.

Інфраструктура новобудов та вторинної нерухомості

В давно заселених районах все необхідне для життя знаходиться поблизу: зупинки, магазини, навчальні заклади, парки. З іншого боку, незважаючи на те, що новобудови нерідко зводяться на нових ділянках землі, забудовники піклуються про облагороджування території, тому виділяють приміщення під магазини, аптеки, дитячі центри. А на додачу до цього, пропонуються великі парковки, в тому числі підземні, красиві двори, сучасні дитячі майданчики і багато іншого.

Переваги новобудов

Одними з численних переваг новобудов є:

 • Можливість облаштування житлового приміщення з нуля;
 • Використання нових і сучасних комунікацій;
 • Приємний зовнішній вигляд;
 • Наявність безшумних швидкісних ліфтів;
 • Горизонтальна розводка опалення, що дозволяє платити за показаннями індивідуального лічильника;
 • Рівень достатку мешканців приблизно однаковий, тобто не доведеться переживати, що можуть попастися неадекватні сусіди, чого варто побоюватися в будинках в старих кварталах, де живуть люди з різних соціальних верств;
 • Облагороджена прибудинкова територія, продумана інфраструктура.

Всі ці характеристики властиві і для будинків від забудовника «Парус Premium», і в цьому нескладно переконатися особисто.


Чому новобудови популярніші за вторинну нерухомість

Популярність новобудов обумовлена ​​низькими цінами, сучасним виглядом, хорошими умовами проживання. Від вторинної нерухомості, у якій було кілька власників, завжди можна очікувати підводних каменів.

Переваги вторинного житла

Вторинна нерухомість теж має свої плюси:

 • Можливість заздалегідь проглянути готове житло, оцінити стан під'їзду і будинку в цілому, познайомитися з сусідами;
 • Багата інфраструктура;
 • Можливість заселення невдовзі після оплати.

Які чинники впливають на вартість квартири в новобудові і на вторинному ринку

Ціни на нерухомість визначаються кількома факторами:

 • Район - в центрі та ближньому центрі, в туристичних і бізнес районах - квартири дорожче, а в більш віддалених місцях - ціни нижчі;
 • Інфраструктура - чим більше зручностей надається, тим вище може виявитися вартість;
 • Якість - знаючи рік побудови того чи іншого будинку, можна уявити собі, в якому стані знаходяться стіни, під'їзди, комунікації. Нові споруди, крім високоякісних матеріалів, використовуваних при будівництві, характеризуються роботою внутрішніх служб, тобто наявністю охорони, консьєржа, клінінговим сервісом та іншими;
 • Характеристики квартири - вартість варіюється, в залежності від поверху, площі кімнат, висоти стель, наявності балконів, лоджій, виду з вікна і т.д.

Дізнатися приблизні ціни на квартири в новобудовах житлового комплексу «Парус Сіті» можна, зв'язавшись із забудовником.

Висновки, яке житло краще - новобудова або вторинка

Однозначно відповісти, яку квартиру краще купити - новобудову або вторинне житло, неможливо, вибір індивідуальний. Проте, можна помітити, що квартири в новобудовах мають більше переваг, так як вони дешевші, а пропонують набагато кращі умови.

Автор: Парус City

Залиште ваш номер і ми з вами зв’яжемось

Оренда комерційних приміщень