Як придбати квартиру в новобудові

15 Вересня 2020

Придбання власного житла потребує великої суми грошей, яку українці, в основному, збирають роками, беруть в іпотеку або в борг у знайомих, тому хочеться витратити їх з розумом. А для цього потрібно знати, як купити квартиру в новобудові вигідним і безпечним способом.

Як купити квартиру в Україні

Велика кількість пропозицій на ринку нерухомості ускладнює вибір. Перш за все, виникає питання: краще купити житло в новому будинку або на вторинному ринку. Щоб відповісти на нього, потрібно детальніше розглянути тему.

Чи варто купувати квартиру в новобудові

Прийнято вважати, що покупка квартири в новобудові завжди супроводжується певними ризиками. Проте, такий варіант нерухомості користується популярністю через ряд переваг.

Переваги квартир в новобудовах

Багато хто віддає перевагу купівлі житла на первинному ринку, тому що:

 • переважно при будівництві застосовується монолітно-каркасна технологія, що відрізняється довгим терміном служби, економічністю та зручністю;
 • в будинках використовуються нові сучасні комунікації, що забезпечують комфортне життя;
 • впорядковується прибудинкова територія, передбачаються парковки, дитячі майданчики, місця для продуктових магазинів, аптек.

Як безпечно купити квартиру в новобудові

Про те, як безпечно купити квартиру в новобудові, знає не кожен, тож краще зверніться до юриста для перевірки документів забудовника. Крім цього, оцініть надійність, переглянувши інформацію про нього на сайті і прочитавши відгуки.

Договір при покупці квартири в новобудові

Існує кілька варіантів договорів, які забудовники можуть запропонувати підписати. Єдиний документ законодавством України не встановлено.

Договір про сплату пайових внесків

Рідкісний випадок, коли для будівництва будинку об'єднуються гроші забудовників, що створюють житлово-будівельний кооператив, і покупців. Останні зможуть обміняти паї на квартиру, як тільки будівництво завершиться, і будинок буде введений в експлуатацію.

Договір про спільну діяльність

Схожий на попередній, але передбачає об'єднання фінансів забудовника, підрядника та покупців.

Договір пайової участі в будівництві

Будівництво об'єкта здійснюється повністю за рахунок інвестицій покупців. Зважаючи на неможливість переглянути заздалегідь приміщення, потрібно переконатися, що в договорі чітко прописана адреса, характеристики, вартість.

Попередній договір купівлі-продажу

Головний нюанс, на який потрібно звернути увагу при підписанні такого документа, полягає в тому, що повинна бути вказана дата підписання основного договору, відповідальність і штрафи за порушення його умов.

Інвестиційний договір

Ви стаєте інвестором проекту з будівництва новобудови, але попередньо потрібно ознайомитися з текстом договору, перевірити наявність опису детальних характеристик майбутньої квартири, термін передачі у власність, відповідальність сторін за невиконання зобов'язань, розмір внеску, яка ціна за квадратний метр, а також умови виходу з проекту .

Договір купівлі-продажу майнових прав

Документ не робить вас власником нерухомості, але дає право на отримання права власності. Тому потрібно уважно вивчити умови і дату передачі майна у власність.

Як купити квартиру в новобудові без початкового внеску

Стандартно перший внесок становить 20% від вартості нерухомості, але навіть таку суму доводиться довго збирати. Багато забудовників зараз пропонують розстрочку без першого внеску і відсотків, але варто уважно вивчити особливості договору.

Як купити квартиру в новобудові без ріелтора

Для придбання нерухомості на первинному ринку ріелтор зовсім не потрібен. Будь-яку важливу інформацію можна знайти на офіційному сайті забудовника, а також зв'язатися безпосередньо з ним для уточнення деталей, які вас цікавлять.

Як купувати квартиру у забудовника

Про те, як відбувається купівля квартири в новобудові, ви зможете дізнатися на сайті забудовника. На сайтах проектів Парус Premium можна вибрати приміщення за певними параметрами, ознайомитися з умовами покупки і зв'язатися для співпраці.

Як перевірити новобудову

Щоб правильно вибрати і купити квартиру, потрібно ознайомитися з документами забудовника, в тому числі, на землю, знайти саму компанію в державних реєстрах, оцінити стадію будівництва.

Варіанти придбання квартири

Для початку відвідайте сайт забудовника, а після зв'яжіться з менеджерами. Попросіть їх надати відомості про переваги житлового комплексу, варіанти планувань, способи оплати, порядок купівлі і отримання прав на нерухомість та інше. Такі фахівці, як в компанії Парус Premium, нададуть детальну відповідь на ваші питання про ЖК Парус Сіті.

При зустрічі обов'язково попросіть надати всю необхідну документацію, яка несе інформацію як про самого забудовника, так і про будівельний об'єкт.

Як оформити покупку новобудови

Після етапу перевірки документів потрібно обговорити способи продажу, це може бути один з 4 варіантів:

 1. З використанням Фонду фінансування будівництва.
 2. За допомогою випуску цільових облігацій.
 3. Звернувшись до інституту спільного інвестування.
 4. Інші варіанти.

Можна домовитися із забудовником про часткову або повну оплату.

Купівля квартири: як не розчаруватися

Врахуйте і додаткові витрати при покупці житла в новобудові, до яких відноситься оплата послуг нотаріуса, держмита в розмірі 1% від вартості житла, відрахування до Пенсійного фонду - теж 1% і комісія банку за грошові перекази.

Податок при покупці квартири в новобудові

Податок на придбання нерухомості дорівнює 1% від вартості, при цьому від податків звільняються інваліди ВВВ, сім'ї зниклих безвісти військовослужбовців, інваліди 1 і 2 групи, ліквідатори аварії на ЧАЕС, а також, якщо об'єкт отриманий в дар.

Вартість реєстрації нерухомості

Для внесення в держреєстр інформації про квартиру, що купується потрібно звернутися до нотаріуса, заплативши 0,1 відсоток від прожиткового мінімуму. Ціни за послугу збільшуються за необхідності прискорити процес.

Як правильно купити квартиру в новобудові: поради

З огляду на, що нерухомість купується на тривалий термін, потрібно врахувати багато нюансів, щоб відчувати себе затишно і комфортно в новій оселі. Для цього є кілька порад про те, що потрібно знати при покупці квартири в новобудові.

Вибираємо розташування квартири

Вибираючи, в якому районі купувати нерухомість, врахуйте власні вимоги і побажання: ​​багата інфраструктура або досить магазину і аптеки, ближче до центру або тихий район, чи потрібні поруч дитсадки, школи тощо.

Шукаємо кращий варіант для себе

Не бійтеся переглядати відразу багато варіантів, адже серед них найімовірніше знайти оптимальний варіант. Перебуваючи в кожній квартирі, уявіть в думках оформлення інтер'єру, де і як розставили б меблі. Ваше майбутнє житло повинно підходити вам по всім параметрам.

Висновок як купити квартиру в новобудові

Для того щоб безпечно купити квартиру в новобудові і за доступною ціною, відберіть і порівняйте різні варіанти. Як тільки визначилися з вибором забудовника приступайте до підписання договору, але попередньо його уважно вивчіть. У ньому в обов'язковому порядку повинні бути вказані:

 • площа приміщення;
 • поверх;
 • ціна за квадратний метр;
 • повна вартість житла;
 • термін здачі об'єкта - повинен бути прописаний, інакше доведеться чекати довше, ніж плануєте;
 • відповідальність сторін за порушення зазначених в договорі зобов'язань.

Дотримуючись вищеописаних рекомендацій, ви зможете без проблем купити квартиру своєї мрії в новобудові.

Автор: Парус City

Залиште ваш номер і ми з вами зв’яжемось

Оренда комерційних приміщень