Як вирішити змінити місце проживання або на переїзд в іншу квартиру

24 Грудня 2021

Якщо ви розумієте, що переїзд у нову квартиру неминучий або необхідний у конкретній ситуації, але з ряду причин відкладаєте цю подію, подумайте, можливо, ви не готові до таких змін, насамперед морально. Але не слід хвилюватися. Питання легко вирішуються, організаційні моменти не викликають складнощів при раціональному плануванні. Розглянемо цю тему уважніше.

Як вирішити змінити місце проживання або переїзд в іншу квартиру?

Щоб зважитися на такий важливий вчинок, необхідно підготуватися морально та фінансово. Плюс слід ретельно обдумати процес, скласти хоча б базовий план. Коли все послідовно і зрозуміло, переїзд не викликає складнощів, емоційного дискомфорту, тому проходить легко.

Як зважитися на переїзд і розпочати нове життя на новому місці

Перше, що слід визначити – причина появи бажання змінити місце проживання. Якщо воно продиктоване емоціями, тимчасовими імпульсами, можливо, слід почекати з активними діями. Коли ж думки про переїзд виникають регулярно, ви об'єктивно оцінюєте таку необхідність, потрібно зрозуміти, що такі зміни необхідні. А сумніви, які можуть періодично з'являтися, є наслідком звикання до старого місця проживання. І тут потрібно знайти плюси заселення у нову квартиру.

Як правильно переїхати до нової квартири?

Щоб переїзд в нову квартиру не був складним завданням, враховуйте поради, які допоможуть у розв'язанні питань, що виникають. Вам знадобиться:

 1. Вибрати відповідне житло - те, яке влаштує за основними параметрами.
 2. Підготувати його до заселення, якщо потрібно провести маленькі ремонтні роботи.
 3. Правильно зібрати речі, щоб перевезення та розпакування на новому місці не виявилися надто втомливими.
 4. Знайти відповідного перевізника та вантажників, що спеціалізуються на квартирних переїздах, здатних організувати акуратне транспортування речей.

Вирішивши основні завдання, ви легко зміните місце проживання, не відчуваючи дискомфорту, уникаючи проблем із розв'язанням організаційних питань.

На що звернути увагу під час переїзду в нову квартиру?

Плануючи переїжджати в нове житло, обов'язково враховуйте такі моменти:

 • наскільки зручно розташовується будинок стосовно зупинок громадського транспорту, магазинів, шкіл, дитячих садків, інших об'єктів інфраструктури;
 • чи підходять планування, кількість кімнат, інші особливості житла, що розглядається;
 • на якому боці знаходяться вікна – на сонячній чи ні;
 • чи є поруч із будинком місце для паркування, якщо ви володієте автомобілем;
 • на якому поверсі житло - багато хто має до цієї особливості особисті вимоги.

Простіше кажучи, ви повинні бути впевнені, що конкретна квартира підходить.

Плюси та мінуси при переїзді в іншу квартиру

Якщо говорити про переваги та недоліки зміни місця проживання, найчастіше перші все-таки представлені більш містким списком. За умови правильного вибору житла вдасться відзначити такі плюси:

 1. Нові позитивні емоції – вони будуть гарантовані, якщо ви підібрали квартиру, яка відповідає особистим побажанням та потребам членів сім'ї.
 2. Більш комфортні умови проживання. Зазвичай місце проживання змінюють саме з метою їхнього отримання.
 3. Нова ситуація, можливість облаштувати житло кардинально інакше, ніж це було раніше.
 4. Більше вільного простору для домочадців, якщо ви переїжджаєте з метою розширення.
 5. Можливість завести нові знайомства.

З відносних мінусів переїзду можна виділити лише необхідність розлучатися з місцем та людьми, яких ви звикли. Але ж до друзів чи родичів завжди можна прийти у гості.

Коли потрібно переїжджати до іншої квартири?

Плануючи переїзд, краще все-таки віддавати перевагу теплій порі року - з кінця весни до початку осені. Погода сприяє простому перевезенню речей, ймовірність опадів мінімальна. Решту часу переїхати теж реально, але по морозу або в холодний дощовий день зробити це буде складніше.

За яких обставин варто переїхати в іншу квартиру та поміняти місце проживання?

Якщо ви досі сумніваєтеся, чи правильно робите, змінюючи житло, перегляньте основні ситуації, за яких переїзд буде максимально виправданим та корисним:

 • Теперішні умови проживання далекі від бездоганних. Наприклад, у квартирі холодно, постійно розвивається грибок через особливості розташування житла в будинку тощо;
 • вашій сім'ї стало тісно. Наприклад, діти підросли які потребують окремих кімнат;
 • змінилося ваше сімейне становище і тому потрібно розширення житлової площі;
 • ви або ваша друга половинка отримали відмінну роботу, але в іншому кінці міста, і район подобається більше, ніж той, де зараз живете.

Ось у цих випадках можна навіть не замислюватися про те, чи правильно ви робите, вирішивши переїжджати.

Які прикмети під час переїзду в іншу квартиру?

Якщо ви ставитеся до забобонних людей, можна також звернути увагу на прикмети, які допоможуть переконатися в правильності прийнятого рішення. Наприклад, добрими знаками вважаються веселка, дощ чи сніг. Тоді кажуть, що це на щастя, достаток. Хороший знак – побачити на заваді вагітну жінку, собаку або жебрака. Також, щоб переїзд пройшов легко та був вдалим, його рекомендують організовувати у першій половині дня.

Про що не можна забувати під час переїзду в іншу квартиру?

Знаючи, що потрібно для переїзду до нової квартири, не варто забувати й про організаційні моменти. Складіть собі своєрідний чек-лист, щоб окрім пошуку вантажників та складання речей не забути про таке:

 • виміряти меблі та техніку, щоб розуміти, яка машина потрібна для перевезення, де в новому житлі це розмістити;
 • запастися великою кількістю пакувальних матеріалів. Стануть у пригоді коробки, мішки, скотч, плівка з повітряними бульбашками;
 • вирішити питання з рахунками та посилками, розібратися з Інтернетом та ТБ – більшість провайдерів дозволяє змінити адресу, залишивши інші умови та дані незмінними;
 • відкласти окремо найнеобхідніші речі, які знадобляться спочатку, поки ви будете займатися облаштуванням на новому місці: аптечка, трохи посуду, основний одяг та взуття, постільна білизна, засоби особистої гігієни.

Ось такий чек-лист для переїзду до нової квартири.

Змінити місце проживання, як це?

Продовжуючи говорити про зміну місця проживання, слід зазначити, що вона передбачає переїзд до іншого житла. Але якщо ви купили квартиру, доведеться вирішити питання і з пропискою. Це не складно. Проте після цього вдасться уникнути низки складнощів.

Як налаштуватись на те, щоб поміняти місце проживання та переїхати в іншу квартиру?

Що стосується емоційного стану та морального настрою, тут все не так складно, як могло здатися. Згадайте, чому вирішили міняти житло, перерахуйте собі всі переваги нових квадратних метрів. Плюси можна знайти у будь-якій ситуації. І якщо ви це зробите, переїжджати буде легше.

Змінити місце проживання з маленькою дитиною

Якщо ви міняєте місце проживання і є маленька дитина, особливу увагу приділіть комфорту дитини. Для малюка така ситуація виявляється стресовою. Важливо поводитися спокійно, показувати, що дитині у новому житлі буде краще, забезпечити їй максимум уваги та комфорту. Також у перші тижні, поки малюк не звикне, з ним слід проводити більше часу.

Змінити місце проживання з тваринами

Якщо ви переїжджаєте з тваринами, беріть із собою улюблені речі вихованців – лежак, будиночок, посуд, іграшки. Відчуваючи знайомий запах, собаці чи кішці буде легше адаптуватися на новому місці. Причому, спочатку тваринам теж потрібно приділяти більше уваги, ніж зазвичай, щоб згладити стрес. Важливо, щоб у процесі адаптації вихованець не залишався один надовго.

Це інформація про переїзд, яку варто дізнатися. Пам'ятайте, що ви маєте шанс почати нове життя.

Автор: Парус City

Залиште ваш номер і ми з вами зв’яжемось

Оренда комерційних приміщень