Як правильно вибрати квартиру під здачу в оренду

13 Квітня 2021

Купити квартиру під здачу - вдале капіталовкладення, яке забезпечить дохід господаря на роки. За необхідності житло можна буде продати. Подібна схема інвестування популярна серед людей, що володіють вільними коштами. Вибирати нерухомість необхідно з урахуванням таких критеріїв - термін оренди, первинний чи вторинний ринок, район проживання.

Купівля квартири під здачу в оренду: що потрібно знати

Реальний шанс примножити капітал - придбати нерухомість для здачі в оренду. Інвестиція передбачає набагато менший ризик у порівнянні з іншими сферами. Головна мета - висока рентабельність майбутнього проекту, яка безпосередньо залежить від таких факторів:

 • місце розташування квартири;
 • якість ремонту, внутрішнє оснащення;
 • інфраструктура;
 • умови договору;
 • витрати на комунальні платежі;
 • вектор на цільову аудиторію (подобова оренда або довгострокова).

Що купувати

Зростаючий попит мають однокімнатні квартири в новобудовах. Рентабельним вважається вторинний сегмент в новому житловому масиві з хорошим ремонтом. Залежно від того, як господар планує здавати житло - подобово або довготривало, підбираються характеристики (метраж, клас, район тощо). У кожного варіанту є цільова аудиторія і термін окупності.

 

Де купувати

Географічне розташування - ключовий фактор при бажанні здавати нерухомість в оренду. Які локації вважаються вигідними:

 • центр міста і прилеглі райони. Тут зосереджена ділова активність, близько добиратися до роботи;
 • житловий фонд поблизу офісних центрів, вузів. Іноземні студенти часто шукають квартири біля місця навчання;
 • спальні житлові масиви з розвиненою інфраструктурою в пішій доступності до центральних гілок метро.

Залежно від обраного місця розташування можна формувати цінову політику.

В якому стані повинна бути квартира

Купівля квартири під здачу в новобудові передбачає проведення капітального ремонту. Розводка проводки, інженерних мереж, під чистове оздоблення. Повинні стояти пластикові вікна, надійні вхідні двері, оснащення необхідними меблями, сантехнікою. При розрахунку окупності враховуються вкладені кошти. Якщо придбане житло належить до вторинного сегмента, то потрібен косметичний ремонт для оновлення інтер'єру. Великих вкладень робити не варто. Зменшити комунальні витрати можна за допомогою установки лічильників, бойлера. Знижені платежі по комуналці стануть плюсом для майбутніх орендарів.

Квартира під здачу довгостроково (розташування, кількість кімнат, клас)

Довгострокова оренда - вигідний варіант для власника. Інвестиція в житло, яке знімають від пів року та більше, окупиться швидше.

 

Як купити квартиру під здачу в оренду на тривалий термін:

 • розташування. Оптимальний варіант - спальні райони біля метро. Таке житло має попит серед приїжджих, студентів, сімей;
 • інфраструктура. Повинна бути розвинена транспортна мережа, доступ до магазинів, торгових центрів, шкіл, дитячих садків;
 • кількість кімнат. Однокімнатні квартири завжди актуальні. У новобудовах площею 30-40 кв. м може розміститися з комфортом сім'я з однією дитиною. Витрати на ремонт менші, швидка окупність. Ідеальний варіант - придбання готового для життя житла в новому будинку. На вторинному ринку також цінуються «одинички»;
 • клас житла. Економ-сегмент коштує дешевше, але в перспективі необхідний капітальний ремонт. Якщо розглядається варіант здачі елітного житла, то будинок потрібно вибирати з вдалим плануванням, наявністю паркінгу. Облаштовується приміщення відповідно до статусу;
 • якість ремонту. Обстановка повинна бути простою, функціональною. Оздоблення зносостійке, матеріали середньої цінової категорії, техніка, практичні меблі.

При виборі «двійок» будьте готові до великих витрат на ремонт. Вартість оренди вище, пошук орендарів може затягнутися. Трикімнатні варіанти нерентабельні в плані інвестування.

Квартира під здачу подобово (розташування, кількість кімнат, клас)

Щоб отримувати прибуток від подобової здачі квартири, необхідно правильно вибрати місце розташування об'єкта:

 • в столиці країни - центр і прилеглі райони;
 • курортна зона - добре, якщо будинок буде розташований поблизу пляжу;
 • туристичне місто - в пішій доступності до історичних пам'яток, культурних об'єктів.

Однокімнатні варіанти та квартири-студії мають найбільший попит. Виняток становлять об'єкти, які здаються на свята великим компаніям або сім'ям з дітьми.

Якщо інтер'єр функціональний з «родзинкою», важливо при пошуку замовників виділити ключові переваги. Це вид з вікна, особливі «фішки» приміщення (наприклад, простора зона відпочинку, барна стійка тощо.). Елітне житло на добу також користується популярністю. В цьому випадку потрібно витратити кошти на дизайн приміщень, додати яскраві акценти, вигідно рекламувати.

Різниця між покупкою для себе та під здачу в оренду

При придбанні нерухомості для себе ми керуємося нашими смаками, уподобаннями, вибираємо район з урахуванням потреб. У разі купівлі житла для здачі в оренду потрібно вибирати те, що вигідніше буде для більшості орендарів.

Розрахунок окупності

Окупність розраховується таким чином: сумарні вкладення в об'єкт нерухомості діляться на річний прибуток від оренди. Отримуємо приблизний термін. Потрібно враховувати інфляцію, коливання на фінансовому ринку, непередбачені обставини.

Щоб квартира під здачу в оренду приносила щорічний прибуток, власник міг заробляти, необхідно продумати бізнес-план, узгодити всі нюанси, прийняти рішення обдумано та виважено.

Автор: Парус City

Залиште ваш номер і ми з вами зв’яжемось

Оренда комерційних приміщень