Що таке чорнова обробка в новобудові

13 Квітня 2021

Ця стаття носить виключно інформаційний характер та не містить опису послуг, що надаються компанією Parus Premium.

Люди мають потребу в житлі, тому розглядають можливі варіанти покупки. Забудовник здає квартири з різним ступенем готовності: від чорнової обробки до ремонту під ключ. Якість виконаних робіт залежить від класу нерухомості, що купується та сумлінності будівельної компанії. Для здешевлення вартості квадратного метра підрядники можуть економити на деяких процесах. Розберемо, що таке чорнова обробка в новобудові, які етапи входять, чого очікувати від забудовника.

Що таке чорнова обробка

Комплекс підготовчих маніпуляцій перед фінішним ремонтом належить до чорнової обробки. Забудовник зобов'язаний виконати роботи відповідно до затвердженої заздалегідь документації. У договорі прописується окремим пунктом, в якому вигляді повинен здаватися об'єкт власнику. У будівельних компаній список може відрізнятися.

 

Що варто зробити перед початком робіт

Підрядник виконує ряд операцій, необхідних для здачі квартири в експлуатацію. Купівля з чорновим варіантом - вигідне придбання, якщо планується робити ремонт за персональним дизайнерським проєктом. Варто врахувати рівень якості виконаних робіт, адже нерідкі випадки виявлення дефектів.

Спектр роботи в рамках чорнової обробки

Що включає чорнова обробка:

 • стеля. Два варіанти - бетонні плити або штукатурка (у другому випадку можуть бути нерівності, які необхідно усувати);
 • підлога. Бетонна стяжка.
 • стіни. Поверхня вирівнюється;
 • наявність вхідних дверей, пластикових вікон;
 • розмітка електромережі (стандартна). Отримавши об'єкт власники додають кількість розеток, вимикачів відповідно до потреб;
 • розводка каналізаційних, опалювальних труб, системи водопостачання;
 • установка радіаторів опалення;
 • в санвузлах гідроізоляція.

Універсального переліку не існує, необхідно обговорювати питання із забудовником. Ціна чорнової обробки квартири в новобудові може визначатися власником. Компанія надає прайс з розрахунком за квадратними метрами. Покупець сам вибирає обсяг робіт, який влаштовує його по бюджету.

Особливості чорнової обробки стін

Вирівнювання стін відбувається двома способами - за допомогою використання гіпсокартону або штукатурки. Який варіант краще - сказати складно. Що добре в одній ситуації, може виявитися згубним в інший. Будівельна компанія використовує розчин на основі вапна та цементу. На поверхні можуть утворитися тріщини, нерівності, тому, майбутні господарі роблять фінішну обробку самостійно. Потім можна клеїти шпалери, фарбувати стіни, робити декоративну штукатурку або облицювання іншими матеріалами.

Чорнове оздоблення стелі та підлоги

Для підлоги використовується економічна методика заливки бетонної суміші з подальшим вирівнюванням за допомогою маяків. Підлога виходить рівною, але містить дефекти, нерівності. В принципі для укладання плитки цього достатньо. Але якщо власник квартири хоче покласти інший підлоговий матеріал (паркет, вінілова плитка, лінолеум), потрібно усувати недоліки. Для цього можна використовувати системи наливної підлоги, а також суміші з ефектом самовирівнювання.

На стелі замазують шви перекриття, тріщини, щілини, покривають штукатурною сумішшю. Щоб приховати візуальні дефекти власники використовують натяжні стелі, установку окремих підвісних конструкцій. В інших випадках стелю необхідно ретельно вирівнювати.

Як приймати квартиру в новобудові з чорновою обробкою

Отримавши від забудовника запрошення на огляд, необхідно підготуватися до процесу заздалегідь. Візуального контролю буде недостатньо. При можливості запросіть людину, що розбирається в тонкощах будівництва. Що потрібно взяти з собою:

 • ліхтар (може бути на об'єкті);
 • будівельний рівень, рулетку, бажано куточок (при наявності);
 • тестер напруги;
 • договір (так ви зможете порівняти встановлений перелік робіт в документі з фактично зробленими).

Як приймати квартиру в новобудові з чорновою обробкою:

 • стіни. Поверхня рівна, без сколів, арматури не повинно бути видно. Цегляні стіни або з газоблоку вимагають більш ретельного огляду. Щілини, наскрізні отвори відсутні, інакше там буде заводитися грибок. За допомогою куточка та рівня можна перевірити перепади по горизонталі, співвідношення стін одна до одної, наявність прямих кутів;
 • підлога та стеля. Перепади повинні бути в межах норми. Якщо через поверхні проходять комунікації, стики надійно бетонують;
 • вікна та двері без зовнішніх пошкоджень, добре відкриватися та закриватися, без скрипу та дефектів;
 • обов'язкова перевірка вентиляції;
 • розводка сантехніки.

Якщо в ході огляду були виявлені дефекти, укладається відповідний акт. Забудовник виправляє недоліки та здійснюється повторна перевірка.

До плюсів чорнової обробки можна віднести можливість зробити ремонт з нуля на свій розсуд. Обсяг майбутніх робіт значно скорочується, в результаті зменшуються витрати.

З недоліків - якість готового об'єкта. Але в цьому випадку все залежить від будівельної компанії. Надійні забудовники враховують потреби покупців, прагнуть максимально задовольнити вимоги. Пропонують варіанти передчистової, чистової обробки, облаштування житла під ключ.

Як вибрати підрядника для обробки

Чорнова обробка квартири в новобудові може виконуватися силами будівельної компанії або підрядника, якого наймає власник нерухомості. Кваліфіковані бригади виконують весь обсяг робіт відповідно до вимог замовника. Власник квартири зможе контролювати процес, вчасно вказувати на недоліки, вибирати матеріали.

Автор: Парус City

Залиште ваш номер і ми з вами зв’яжемось

Оренда комерційних приміщень