Як продати квартиру в новобудові

13 Квітня 2021

За наявності фінансової можливості українці купують квартири в уже зданому комплексі. Як продавець може виступати приватна особа, яка придбала квадратні метри на етапі будівництва (свого роду вигідна інвестиція). У деяких випадках люди просто переїжджають та продають готове житло. Розповімо, як швидко продати квартиру в новобудові та заробити на цьому процесі.

Які квартири користуються популярністю

Основний покупець - сімейні пари з одним чи двома малюками. На першому місці за попитом серед споживачів - однокімнатні квартири, на другому - двокімнатні. Експерти радять вибирати найвдаліші планування – «сорочечки», з орієнтацією на обидва боки.

Підготовка до операції

Щоб процес продажу пройшов максимально швидко та комфортно, рекомендуємо підготуватися до нього заздалегідь. Дізнатися реальні розцінки, укласти договори з кількома рієлторськими агентствами, зібрати необхідний пакет документів, вибрати грамотного нотаріуса.

Як швидко продати квартиру в новобудові: покрокова інструкція

Щоб прискорити процес, радимо скористатися даною підказкою:

 1. Оформити юридичний пакет документів.
 2. Підготувати житло до перегляду.
 3. Зробити якісні фото та розмістити інформацію в Інтернеті (соцмережі, дошки оголошень, спеціальні сайти).
 4. Встановити адекватну ціну.
 5. Знайти досвідченого агента з нерухомості, поставити перед ним конкретне завдання (терміни, межі торгу тощо).
 6. Вибрати надійного нотаріуса.
 7. Розрахувати додаткові витрати.

Збір документів по квартирі

Стандартний набір офіційних паперів:

 • паспорт та ІПН власника квартири;
 • нотаріально завірений дозвіл на продаж від дружини / чоловіка (якщо нерухомість купувалася в шлюбі);
 • правовстановлюючі документи;
 • техпаспорт;
 • експертна оцінка;
 • довідки про відсутність заборгованості за комунальними платежами (якщо будинок введений в експлуатацію).

Точний перелік необхідно уточнювати у нотаріуса.

Вибір ціни

Якщо вас цікавить питання, як продати квартиру в новобудові швидко та вигідно, то обов'язково проведіть моніторинг вартості аналогічних об'єктів. Занадто завищена ціна може привести до «заморожування» процесу, в результаті якого продавець не отримає бажаний дохід.

Генеральне прибирання та мікроремонт перед продажем

У більшості випадків покупців цікавить житло без ремонту. Так нові власники зможуть облаштувати будинок на свій розсуд. Якщо будинок зданий в експлуатацію недавно, то досить чорнової обробки. У тих випадках, коли квартира була в експлуатації рік і більше, варто привести житло в порядок. Що можна зробити:

 • генеральне прибирання всього приміщення (миття вікон, дверей, підлоги, прибирання зайвих речей, меблів);
 • косметичний ремонт за необхідності (підклеювання шпалер, фарбування, усунення явних несправностей);
 • освіжити інтер'єр (створити комфортні зони, в приміщенні повинна стояти тільки необхідні меблі).

Великих вкладень робити не варто. Досить мінімальних заходів. Щоб дізнатися, як краще продати квартиру в новобудові - з ремонтом або без, потрібно урівняти ціни на ринку нерухомості з ремонтними витратами.

Фотографії квартири

Потенційні покупці в епоху інформаційних технологій сприймають інформацію через візуал. Тому так важливо зробити якісні фото приміщення. Врахувати освітлення, підготувати композиції за участю живих квітів, вибрати вдалий ракурс. Знімки будинку, прибудинкової території, виду з вікна будуть додатковим бонусом.

Розміщення на рекламних майданчиках

Якщо квартира продається без участі агентства нерухомості, то продавець повинен максимально залучити рекламні майданчики. Добре, якщо оголошення містить короткий опис із зазначенням позитивних сторін. Обов'язково додавання відомостей про інфраструктуру - скільки хвилин до метро або зупинки, де знаходяться школи, дитячі садки, магазини, торгові центри, майданчики для вигулу собак, характеристики району. До оголошення прикріплюються фотографії.

 

Показ квартири

Покази краще проводити в денний час при природному освітленні. У приміщенні повинен панувати повний порядок, при можливості прибрані зайві речі. У разі присутності орендарів, сім'ї з маленькими дітьми, необхідно правильно організувати процес, щоб нічого не відволікало від огляду.

Оформлення угоди в нотаріуса

Угода здійснюється в присутності трьох сторін - продавець, покупець і нотаріус. Сторони надають необхідні документи, юрист перевіряє їх законність та починає процес купівлі-продажу.

Взаєморозрахунки

Розрахунок за угодою включає:

 • оплата послуг нотаріуса;
 • передача коштів від покупця продавцю, сума прописана в договорі;
 • додаткові податкові витрати.

Сплата податків

Якщо ви думаєте над тим, як продати квартиру в новобудові без податку, то законних підстав для цього не існує. Що потрібно оплатити покупцеві:

 1. 1% від оцінювальної вартості житла - державне мито;
 2. 1% від суми угоди до Пенсійного фонду.

Податкове навантаження може бути знижене, якщо людина належить до певної категорії населення (ветеран бойових дій, ліквідатор ЧАЕС, перший раз укладає подібну угоду).

Що платить продавець:

 • держмито 1% від ціни житла;
 • 5% - податок на дохід фізособи;
 • 1,5% від вартості угоди - армійський збір.

Податок на продаж і військовий збір будуть відсутні, якщо з моменту останньої угоди не минуло більше 3-х років.

Скасування угоди та повернення грошей

Якщо в процесі угоди або після підписання договору з'ясовуються проблеми з житлоплощею, помилки з боку чиновників, незаконність дій нотаріуса, а також інші складності, договір можна розірвати в судовому порядку. Справа зовсім не проста, вимагає ретельної підготовки. Спірні питання вирішуються в суді. Угода визнається недійсною. В результаті покупець отримує гроші назад, а продавець - документи на квартиру.

Автор: Парус City

Залиште ваш номер і ми з вами зв’яжемось

Оренда комерційних приміщень