Коли можна робити ремонт

15 Вересня 2020

Ремонт квартири - звична справа, і багато хто воліє займатися ним без допомоги фахівців. З огляду на необхідність ходити на роботу, його роблять у вільний час. Зазвичай здійснюють у вечірні години та у вихідні дні, при цьому не думаючи, що створюваний шум може перешкоджати сусідам. Але крім створення дискомфорту для оточуючих, ці люди порушують закон, тому що законодавством України чітко встановлено, коли можна робити ремонт.

З котрої години дозволяється починати ремонт

Будівельні, ремонтні та декоративні роботи в будні дні дозволяється проводити виключно з 08:00.

До котрої години дозволено виконувати ремонт

Здійснення будь-яких гучних робіт в будні дні, відповідно до Закону про тишу, має бути припинено рівно о 21:00. Якщо будь-які гучні звуки будуть доноситися з квартири пізніше цього часу, сусіди мають право поскаржитися в поліцію на власника житла.

Ремонт у вихідні та свята

Дуже часто роблять ремонт в суботу, неділю і на свята, оскільки не потрібно виходити на роботу. Однак, у вихідні та святкові дні закон забороняє проводити гучні роботи протягом цілої доби.

Допустимий рівень шуму в квартирі в Україні: норми ДБ

Недостатньо знати, коли можна робити ремонт в квартирі, важливо враховувати й допустимий рівень шуму. Адже бувають ситуації, коли через сусідські двері нестерпно голосно чути свердління, стукіт або інший шум, а люди, що там проживають, і зовсім не вважають, що шумлять. Або ж навпаки, коли занадто чутливі сусіди скаржаться навіть на шепіт.

У Державних будівельних нормах вказані наступні значення максимально допустимого рівня шуму, виходячи від місця, звідки він лунає:

 • житлові приміщення, в тому числі в багатоквартирних будинках: в денний час - 55 дБА, у нічний - 45 дБА;
 • кімнати в гуртожитку: вдень - 60 дБА, вночі - 50 дБА;
 • прибудинкові території, двори і дитячі майданчики: вдень - 70 дБА, вночі - 60 дБА.

Якщо говорити про будинки від компанії Парус Premium, забудовник передбачив багаторівневий паркінг, що забезпечує низький рівень шуму, так як зона парковки винесена за межі житлових будинків.

Варто зазначити, що існує ряд ситуацій, прописаних в законі, в яких поява шуму не є протиправною, наприклад:

 • екстрена робота служб порятунку під час аварій, лих, катастроф;
 • робота органів правозахисту, лікарів при нещасних випадках;
 • проведення заходів з пожежогасіння, порятунку життя людей і збереження майна;
 • термінові ремонтні роботи газопроводу або водопроводу з використанням спецтехніки;
 • джерелами шуму є механізми, що забезпечують життєдіяльність будівлі, і невідкладні заходи щодо мінімізації проникнення шуму в прилеглі житлові приміщення були зроблені. У житловому комплексі «Парус Сіті» використовуються сучасні комунікації, завдяки чому шум практично не чутний.

Як виміряти рівень шуму?

Щоб зафіксувати рівень шуму, можна скористатися професійним шумовимірювальним приладом. Однак, такий пристрій мало є у кого вдома, а гостра необхідність купувати дороге обладнання зазвичай відсутня. Досить буде завантажити спеціальні програми на комп'ютер або смартфон. Вимірювання проводяться не звідти, де знаходиться джерело гучних звуків, а звідки надходить скарга.

Який штраф за шум у квартирі

Якщо сусіди не думають про те, до якого часу можна робити ремонт, і шумлять навіть ночами, варто повідомити про штрафні санкції, які їм загрожують. У Цивільному кодексі України встановлено, що штраф за недотримання тиші в заборонений час дорівнює в 5-15-кратному розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (НМДГ) при первинному порушенні. Це зазначено в статті 182. Якщо ж надходять скарги повторно, порушники зобов'язані виплатити штраф сумою в 30 НМДГ, а також допускається конфіскація джерела шуму. Якщо жителі квартири не тільки шумлять, але разом з цим здійснюють протиправні дії, до яких відносяться псування майна, підпали і подібне, їх очікує збільшення штрафу, і притягнення до адміністративної чи кримінальної відповідальності.

Як боротися з порушниками, що не дотримуються часу проведення ремонтних робіт в житловому будинку

Багато людей, боячись зіпсувати сусідські відносини, просто терпляче чекають, коли сусіди, що затіяли ремонт завершать гучні роботи. Але деколи виникає відчуття, що вони ніколи не перестануть ремонтувати. Якщо ви не хочете страждати через недосипання, не можна сидіти склавши руки, варто вжити певних заходів для боротьби з порушниками.

Порядок дій по боротьбі

Якщо ваш сусід розбудив вас рано вранці або навпаки, пізно вночі, гучними звуками будівельних інструментів, виконайте наступні дії:

 1. Для початку спробуйте вирішити питання мирним шляхом. Сходіть до порушника вашого спокою і доброзичливо попросіть перестати шуміти. Якщо ви оселилися в новобудові, в якій велика частина приміщень досі порожня, можливо, ваш сусід і не знає про те, що поруч живуть люди.
 2. Якщо співрозмовник відмовляється, повідомте про те, що в законі чітко зазначено, з якого часу можна робити ремонт і о котрій потрібно припинити, і якщо він не буде дотримуватися встановленого режиму, вам доведеться звернутися зі скаргою до правоохоронних органів.
 3. Якщо не вдалося в спокійній обстановці вирішити ситуацію, телефонуйте в поліцію. Назвіться і поясніть суть проблеми, будьте наполегливі і добийтеся того, щоб за вказаною адресою прибули поліцейські. Спробуйте самостійно зафіксувати рівень шуму.
 4. Працівники поліції повинні зафіксувати порушення і оформити відповідний протокол. Даний документ варто уважно вивчити, перевірити достовірність зазначеної інформації, включаючи дату і час, адресу та інші відомості.
 5. Також можна подати письмову скаргу в поліцію, прикріпивши докази у вигляді аудіо- та відеозаписів превентивних розмов, колективної заяви тощо.

Як втихомирити галасливих сусідів: практичні поради

Якщо не хочете звертатися в поліцію, спробуйте вирішити проблему мирно. Перш за все, постарайтеся знайти компроміс, поставтеся до питання з розумінням. Домовтеся про час проведення ремонтних робіт в житловому будинку, коли нікому вони не будуть заважати. Наприклад, на цей час ви можете прогулятися, сходити в гості, пройтися по магазинах, а ось в ті години, коли вам обов'язково потрібно бути вдома або ви хочете спокійно відпочити, попросіть, щоб шумні роботи не виконувалися. Ідіть до сусідів без намірів почати конфлікт, інакше викличете агресію у відповідь. Можете також додати гумору, наприклад, написавши жартівливу записку в під'їзді.

Нестандартні методи боротьби з галасливими сусідами

Якщо не хочеться спілкуватися ні з поліцією, ні з сусідами-бешкетниками, застосуєте один з нестандартних методів:

 • вимкніть автомати для зупинки подачі електроенергії, як мінімум, це завадить скористатися електроінструментами;
 • почніть самі щось голосно ремонтувати, щоб сусід відчув себе у вашій шкурі;
 • якщо в сусідській квартирі чути шум вночі, що заважає вам спати, ведіть себе голосно з ранку, щоб не дати порушникам нічної тиші виспатися.

Ефективність і доречність використання описаних методів залежить від конкретного випадку, тому будьте обережні, щоб не погіршити ситуацію.

Автор: Парус City

Залиште ваш номер і ми з вами зв’яжемось

Оренда комерційних приміщень