Коли краще робити ремонт: узимку чи влітку?

24 Грудня 2021

Більшість громадян планує ремонтні роботи у житлі на теплу пору року – кінець весни, літній сезон. Але для деяких людей краще виконувати ремонт взимку. Тому питання щодо доцільності оновлення квартири чи будинку в холодну пору року залишається поширеним. Дізнаємось, наскільки сильно впливають погодні умови на результат ремонтних робіт, хід виконання, вартість матеріалів.

Коли краще робити ремонт: узимку чи влітку?

Поширена думка, що проводити ремонт краще в теплу пору року - з кінця весни до початку осені. Прихильники цього твердження ґрунтуються на таких перевагах літніх ремонтних робіт:

 • будівельні, оздоблювальні матеріали;
 • світловий день довший, тому вдається встигнути виконати більше робіт;
 • температура повітря на вулиці досягає 25-30 градусів, тому зовнішні та внутрішні оздоблювальні роботи виробляються без складнощів;
 • опалення вимкнено, що полегшує заміну радіаторів;
 • штукатурка, шпалерний клей, інші суміші висихають у теплих приміщеннях швидше.

Взимку ці переваги відзначити не вдається. Тому прийнято вважати, що планувати ремонтні роботи потрібно на літній час.

Чи можна робити ремонт улітку?

Можна, можливо. Вище розглянуто чому. Ремонтні роботи виявляються простішими, результативнішими. Вирішити поставлені завдання вдається швидше. Але прихильників зимового ремонту також вистачає.

Чому взимку ремонт дешевший?

Головним плюсом зимового ремонту є фінансова економія. Будівельні, оздоблювальні матеріали, як і послуги майстрів, дешевшають. Це зумовлено зниженням попиту, бажанням продавців отримувати постійний, нехай і менший прибуток навіть за таких умов.

Чи можна робити ремонт взимку у новобудові?

Можна, можливо. Оздоблювальні роботи допускається виконувати в холодну пору року, дотримуючись рекомендацій, надані виробниками. Враховуйте описані правила транспортування, зберігання, застосування оздоблювальних, будівельних матеріалів. Проблеми виникнуть лише із заміною радіаторів опалення, адже циркуляцію гарячої води доведеться тимчасово перекривати. Але йдеться про новобудову. Отже, ймовірність появи необхідності встановлення нових батарей буде мінімальною.

Ремонт у квартирі взимку: про плюси та мінуси

 • Щоб зрозуміти, чому проводять ремонт у новобудові, вторинному житлі взимку, розглянемо переваги рішення. Головні плюси такі:
 • зниження цін на будівельні, оздоблювальні матеріали;
 • зниження вартості послуг з ремонтних бригад;
 • відсутність необхідності чекати, коли фахівці звільняться – замовлень у профільних компаній взимку менше;
 • доступно провести більшість ремонтних робіт без шкоди якості результату, якщо кількість мокрих процесів мінімальна.

Звичайно, особам, які цікавляться, чи можна робити ремонт взимку, слід знати й про недоліки розглянутого рішення. Мінуси наступні:

 1. Ймовірність появи складнощів із доставкою. Взимку багато святкових днів, за якими служби доставки магазини не працюють.
 2. Якщо мокрі процеси все ж таки передбачені, час їх проведення збільшиться через повільне просихання сумішей.
 3. Імовірність появи необхідності чекати виходу майстрів із зимової відпустки.

Зимовий ремонт характеризують переваги та недоліки. Вирішувати, наскільки виправданим буде оновлення житла, необхідно окремо. Щоб зробити правильний вибір, продумайте список робіт, які плануєте виконувати, оцініть легкість вирішення поставлених завдань.

На що звернути увагу при ремонті взимку та влітку?

Запланувавши ремонтні роботи на зиму, зверніть увагу на такі моменти:

 • погода – вогкість, сильний мороз – не найкращі супутники ремонту;
 • час – намагайтеся оминати свята, що передбачають тривалі вихідні;
 • список робіт - мокрі процеси виявляться затяжними, ремонт займе більше часу. Заміну радіаторів опалення рекомендується відкласти на сезон;
 • акції у будівельних магазинах, компаніях, що надають ремонтні послуги, дозволять скоротити фінансові витрати.

Плануючи починати ремонтні роботи влітку, слід враховувати нюанси. Насамперед зверніть увагу на ціни. Вартість вище зимових цін. Підбирайте продавців і товар, що цікавить так, щоб не переплачувати без вагомих на те підстав, намагайтеся підбирати акційні пропозиції, що передбачають вигідні знижки. Другий момент – замовлення послуг майстрів. Домовлятися слід заздалегідь, щоб гарантовано скористатися професійною допомогою у потрібний період, виключити необхідність пошуку іншої, вільної бригади.

Ціни на матеріали при ремонті взимку та влітку

Вище згадувалося, що вартість оздоблювальних, будівельних матеріалів підвищується у літній сезон через попит на дані групи товару. Взимку ціна продукції добре знижується, що робить покупки вигідними. Але заощадити вдається і в теплу пору року. Для цього можна скористатися акційними пропозиціями, купити товар у спеціалізованому інтернет-магазині або на оптовому складі.

В яку пору року краще робити ремонт: зважуємо всі «за» та «проти»

Говорячи про те, чи можна робити взимку ремонт у ванній, на кухні, у кімнатах та передпокої, слід дати позитивну відповідь. Влітку також ці завдання легко вирішуються. А щоб визначитися з потрібним часом проведення ремонту, слід підсумувати вивчену інформацію, виділивши «за» та «проти» згаданих рішень.

Плюси літніх ремонтних робіт – швидкість виконання, відсутність обмежень. Мінуси – підвищена вартість, завантаженість бригад майстрів.

Переваги зимових ремонтних робіт – доступна вартість матеріалів і послуг, отримання очікування результату, що виправдовує, при дотриманні особливостей технології. Мінуси – збільшені витрати часу, зокрема, виконання мокрих процесів.

Автор: Парус City

Залиште ваш номер і ми з вами зв’яжемось

Оренда комерційних приміщень