На якому етапі будівництва краще купувати житло

28 Червня 2021

Придбання квартири на етапі забудови - вигідна тенденція, оскільки нерухомість коштує дешевше практично у два рази. За статистикою близько 40% інвесторів вкладають гроші в подібні операції, коли фактично є виритий котлован. У цьому питанні важливо не поспішати - вибирати надійного забудовника, поспілкуватися з тими, у кого є досвід подібних покупок.

Купівля квартири на етапі забудови

Будівництво набирає темпи після застою. Купівля квартири на нульовій стадії готовності об'єкта може відбуватися двома способами:

 • оплата 100% вартості нерухомості - ціна виходить вигідною. Розрахунок виконаний, ніяких додаткових витрат не буде. Але сума на момент старту продажів потрібна в повному обсязі;
 • розтермінування на конкретний період. Замовник платить початковий внесок, за ним резервується житлоплоща, решта суми виплачується поступово протягом встановленого терміну (розрізняють безпроцентне розтермінування та з подорожчанням).

Вибір залежить від фінансових можливостей та інших чинників.

Які бувають етапи будівництва

Можна виділити такі етапи будівництва новобудови:

 • перший - від котловану до 2-3 поверху;
 • другий - готовність об'єкта наполовину;
 • третій - введення в експлуатацію.

Ризики для покупця зменшуються з процесом зведення будинку. Але також зростає ціна квадратного метра.

Узгодження та розробка проєктної документації

Житло на етапі будівництва забудовник може продавати відразу після отриманого дозволу на розміщення об'єкта. Перед цим компанія знаходить відповідне місце, оформляє оренду або купівлю землі, проводить відповідні дослідження. Займається розробкою проєктної документації та узгодженням в державних органах.

Коли з'являється котлован, починається старт продажів. Якщо вибрали відповідний варіант, перевірили інформацію, то подібна угода на покупку житла є прибутковою з точки зору кінцевої вартості.

Від риття котловану, закладки фундаменту до зведення перших поверхів житлового комплексу

Перший етап будівництва складається з підготовки фундаменту, прокладання інженерних систем, риття котловану. Далі проводиться зведення стін до 2-3 поверху. Ціна може бути нижче на 30-40% за квадратний метр в порівнянні з житлом, зданим в експлуатацію. Ризики великі. Експерти рекомендують моніторити процес забудови, стежити за темпами. Звертати увагу на деталі - наявність охорони, з якою швидкістю проводяться роботи, в якому вигляді зберігаються матеріали.

Завершена половина робіт

Купівля квартири на етапі забудови, коли побудована половина житлового комплексу, гарантує менші ризики. Клієнт бачить, що процес йде, забудовник зацікавлений в закінченні робіт. На даній стадії можна заощадити до 20% в залежності від об'єкта та рівня комфортабельності майбутніх апартаментів.

Фінальний етап

Побудований будинок - не означає, що готовий до заселення. Фінальний етап включає обробку внутрішніх приміщень, благоустрій прилеглої території, чистовий або чорновий ремонт квартир, під'їздів. Підключення до інженерних мереж, привласнення адреси новобудові.

Введення будинку в експлуатацію

Ухвалення будинку в експлуатацію може тривати місяцями, а в деяких випадках роками. Забудовник повинен надати до відповідного органу пакет документів, що підтверджують, що будівництво проведено згідно з нормами, безпечне для використання.

Купівля квартири в новобудові на старті продажів

Купуючи житло на етапі «котловану», клієнт значно економить. Супутні плюси - можна вибрати поверх, планування, клас квартири. Вигідно як для кінцевого покупця, так і інвестора, який в майбутньому бажає отримати прибуток від продажу нерухомості.

Купівля квартири після здачі будинку

Коли будинок введений в експлуатацію, вільного житла практично не залишається. Квартири перепродуються, житлова площа значно дорожча. Існують плюси - клієнт купує матеріальний об'єкт, можна почати робити ремонт.

В яку пору року краще купувати квартиру?

Рієлтори рекомендують оглядати житло восени, а угоду здійснювати в грудні. Перед новим роком ринок нерухомості «засинає», ціни будуть стояти на місці. Якщо людині потрібно терміново продати нерухомість, час підтискає, можна отримати хорошу знижку.

Позитивні та негативні моменти участі в будівництві на пізніх термінах

Придбання квартири на початковому етапі будівництва - вигідний варіант, але не всі готові до ризиків та мають на руках потрібну суму. Які плюси участі в будівництві на пізніх термінах:

 • менше ризиків, адже клієнт спостерігає за ходом будівництва;
 • можливість побачити реальну житлоплощу, а не картинку з каталогу;
 • доступні гідні варіанти.
 • Мінуси:
 • висока вартість;
 • у випадках з розтермінуванням великі суми щомісячних платежів.

Переваги

Відзначимо основні переваги придбання житла на момент будівництва:

 • приваблива вартість;
 • вибір максимально комфортних апартаментів;
 • дотримання норм при будівництві;
 • спостереження за ходом робіт.

Можливі ризики

Вагомий ризик при пайовій участі – заморожування об'єкта. Такий довгобуд може мати необмежений термін. Іноді з об'єктивних причин готовий комплекс не введений в експлуатацію. Тоді у покупців присутній шанс отримати вкладені кошти через суд.

Автор: Парус City

Залиште ваш номер і ми з вами зв’яжемось

Оренда комерційних приміщень