Що таке смарт квартира

16 Червня 2020

За останні кілька років на ринку житлової нерухомості з’явилася велика кількість пропозицій із продажу смарт-квартир. Таке житло відразу здобуло заслужену популярність. І, зважаючи на високий попит, забудовники продовжують наповнювати цей сектор новими пропозиціями. Це роблять для того щоби кожен покупець міг сповна реалізувати свої бажання, обзавестися власними квадратними метрами. А з огляду на високий попит на такі об’єкти житлової нерухомості, їх треба вивчити уважніше.

Що таке смарт-квартира

Розглянемо, що таке смарт-квартира. Вона являє собою компактне житло, яке за площею помітно поступається звичайним однокімнатним квартирам, відрізняється плануванням, представляючи собою одну велику кімнату з різними зонами. Водночас це ніяк не впливає на рівень комфорту.

Спочатку smart-квартири з’явилися в США. І сьогодні за кордоном вони користуються величезним попитом. Люди цінують компактність, доступність, комфортність такої нерухомості. У нашій країні квартири цього типу почали з’являтися зовсім недавно. Тому попит на пропозиції тільки формується. Але вже помітна позитивна тенденція до його стрімкого зростання. Це зумовлено великою кількістю переваг, характерних для компактного житла.

Чим смарт-квартира відрізняється від звичайних квартир

Щоби точніше розуміти, про що йде мова, порівняємо нерухомість типу smart зі звичайними квартирами за двома основними критеріями:

 • площа. У смарт-квартир вона коливається в межах 18-30 м2, у той час як площа стандартних однокімнатних квартир становить 35 м2 і більше;
 • планування. Smart не передбачає наявність коридору, кухні та інших окремих приміщень. Усі зони, характерні для повноцінної квартири, розташовані, так би мовити, в одній кімнаті. Але, завдяки поділу на різні сектори, мешканці особливого дискомфорту від такого планування не відчувають. Багатьом воно навіть подобається.

Тепер у вас є повноцінне розуміння того, що собою являє Smart.

Плюси й мінуси смарт-квартир

Звичайно, приймаючи рішення про придбання житлової нерухомості, хочеться знати, що воно виправдане. Саме тому є сенс вивчити всі переваги й недоліки smart житла. Це дасть змогу зважити плюси й мінуси і зрозуміти, що ви робите правильно чи навпаки, спробувати знайти альтернативні варіанти.

Переваги смарт-квартир

До основних плюсів компактної житлової нерухомості віднесемо:

 • невисоку вартість. Ціна об’єкта нерухомості на первинному ринку у Львові становить приблизно 15 тис. доларів. Відштовхуючись від цієї цифри, можна приблизно зрозуміти, якими будуть цифри в інших містах країни;
 • економію на оплаті ЖКП. Спочатку власник буде витрачати менше грошей на погашення рахунків за опалення й енергопостачання завдяки малій площі. А якщо врахувати, що невеликий простір швидше прогрівається, то нескладно зрозуміти, що на цьому теж вдасться заощадити;
 • швидку окупність. Якщо зіставити невисоку вартість житла й економію на оплаті ЖКП, можна відзначити, що окупиться така покупка значно швидше, ніж придбання звичайної квартири. До того ж, можна здавати Smart в оренду, отримуючи додатковий дохід. Попит на таку нерухомість, як згадувалося, хороший;
 • відсутність перегородок. Воно візуально розширює простір, тому навіть за невеликої кількості квадратних метрів мешканці відчувають себе досить комфортно;
 • відсутність просторів, які не використовуються. Кожен квадрат смарт-квартири - це корисна площа, яка буде застосовуватися щодня;
 • менші витрати на ремонт. Звичайно, відремонтувати житло на 25 квадратів простіше й дешевше, ніж облагородити 35-40 квадратних метрів;
 • можливість розглядати покупку smart житла, як вигідну альтернативу оренди. Платежі за кредитом будуть приблизно такими ж, як орендні, тільки через кілька років нерухомість перейде у власність людини.

Як бачимо, переваг чимало. До того ж, не можна залишати без уваги широкі можливості в облаштуванні житла. Якщо подивитися на пропозиції сучасного меблевого ринку, можна побачити, що вибір компактних меблів, предметів-трансформерів просто величезний. Обставити нову квартиру не складе труднощів, зробивши її максимально комфортною та функціональною.

Недоліки смарт-квартир

Звичайно, не обходиться й без мінусів. У нашому випадку до недоліків прийнято відносити такі моменти:

 • smart-квартира підійде для сім’ї з одної-двох осіб. Більшій кількості людей тут буде не комфортно;
 • вартість за квадратний метр площі виходить вище, ніж у випадку з повнометражною квартирою, але завдяки маленькому метражу, ціна однаково виходитиме нижчою;
 • якщо нерухомість належить до нежитлового фонду, комунальні платежі будуть розраховувати за комерційними тарифами;
 • швидке поширення запахів. З огляду на те, що ми говоримо про одну велику кімнату, цей момент особливо актуальний. Вирішити питання можна за допомогою гарної витяжки над плитою;
 • на одному поверсі розташовується багато квартир. Отже, доведеться налагоджувати контакти з безліччю сусідів;
 • немає можливості зробити перепланування.

Перераховані недоліки відносні. У більшості випадків частину з них вдається повністю виключити. Головне - підійти до придбання й облаштування житлової нерухомості максимально відповідально.

Хто й чому купує смарт-житло

Ми вже згадували, що попит на компактне житло досить високий. За кордоном воно користується більшою популярністю, але в нашій країні затребуваність такої нерухомості теж продовжує стрімко зростати. З основних категорій споживачів виділимо такі:

 • люди, що не мають сім’ї, які не потребують просторої житлової площі. Інтерес із їх боку виправданий тим, що в цій ситуації не доведеться переплачувати за невживані квадратні метри;
 • самотні батьки з дітьми, які бажають придбати недорогу нерухомість. Для них таке рішення, зважаючи на обмеженість бюджету, виявляється оптимальним;
 • особи, які бажають вкласти фінансові заощадження в нерухомість і здавати її в оренду для отримання прибутку. Уже доведено, що окупність smart нерухомості відбувається дуже швидко;
 • молоді подружні пари, які не планують поки мати дітей. Вони можуть розглядати компактне житло, як тимчасове, з можливістю подальшого обміну на більш простору квартиру з доплатою.

Коло зацікавлених осіб досить широке. Це і визначає зростаючий попит на нерухомість.

Смарт-квартира - кому вона підійде

Смарт-квартира - це дуже компактне житло. Але важливо розуміти, що не кожному буде комфортно жити на 18-30 квадратних метрах. Тому людина спочатку має подумати, наскільки виправдана запланована угода зі забудовником і чи не пошкодує він про придбання.

Дізнаємося, кому підходить смарт-квартира:

 • молоді сім’ї без дітей;
 • самотні люди з дитиною або без;
 • пенсіонери;
 • студенти;
 • молоді люди, які починають самостійне життя.

Невелике житло стане виправданим вибором для людей, які приїхали в чуже місто, наприклад, для працевлаштування, і планують починати життя на новому місці з придбання власного куточка.

Ми виділили основні категорії людей, які можуть бути зацікавлені в покупці невеликого житла. Але важливо оцінювати і внутрішні переваги, і спосіб життя самої людини. Наприклад, на невеликій кількості квадратів цілком комфортно будуть себе відчувати малоактивні люди, особи, які проводять багато часу на роботі, ті, хто не боїться самотності, а навіть любить усамітнення. Для людей, які люблять свободу, активний спосіб життя, часто приймають гостей, проживання в невеликому житлі може стати дискомфортним.

Хто не зможе жити в смарт-квартирі

Щоби чітко розуміти, для кого житло формату smart - не найкраще рішення, дізнаємося, хто не зможе проживати на такій обмеженій площі:

 • сім’ї з кількома дітьми - для комфортного проживання трьох і більше осіб місця буде недостатньо;
 • подружжя з маленькою дитиною - якщо батько чи мама йтимуть рано вранці на роботу, є ризик розбудити малюка;
 • люди, які мають собак великих порід - вихованцям потрібно більше вільного місця.
 • Зазначені моменти потрібно пам’ятати, вибираючи житло для покупки.

Як безпечно купити смарт-квартиру в новобудові

Чітко розуміючи, що смарт-квартира - це те, що вам потрібно, необхідно приділити увагу і формальностям. Тут є два важливих моменти.

Перший момент - чи належить нерухомість до житлового фонду. За санітарними нормами площа квартири не може бути менше 30 квадратних метрів. Але ми знаємо, що кількість квадратів у смарт-квартирах варіюється в межах 18-30 квадратів. І все приміщення, які не дотягують до встановлених норм, забудовники часто називають у документації апартаментами, студіями. Тому, плануючи оформляти покупку, потрібно зупинятися на об’єктах, що належать до житлового фонду, а не комерційної нерухомості, перевіряти їх відповідність санітарним нормам. Усі необхідні відомості є в документації. Її слід перечитувати дуже уважно.

Другий момент - безпека співпраці з конкретним забудовником. Суть у тому, що переважну більшість смарт-квартир люди купують у новобудовах, коли нерухомість перебуває ще на етапі будівництва. Це дешевше, але більш ризиковано, ніж придбати житло в зданому в експлуатацію будинку. І щоб угода виявилася успішною, супроводжувалася мінімальними ризиками, необхідно:

 1. Віддавати перевагу відомим компаніям-забудовникам, які працюють тривалий час, успішно здали в експлуатацію чимало об’єктів, мають хорошу репутацію. Також потрібно перевірити, щоб у фірми не було замороженого будівництва. Відомі компанії не будуть ризикувати репутацією, котра формувалася роками. Співпраця з ними максимально безпечна.
 2. Перевіряти документи. У забудовника повинні бути всі дозволи на будівництво. Важливо правильне оформлення паперів. У такому випадку у вас буде впевненість у тому, що будівництво успішно завершиться, і будинок здадуть в експлуатацію.
 3. Хоча б кілька разів відвідати квартиру на етапі будівництва будинку. Ви будете впевнені, що все йде за планом, ніяких непередбачених ситуацій не виникло.

Це елементарні заходи, але дотримуючись їх, ви отримуєте впевненість у тому, що придбання нерухомості буде успішним і безпроблемним.

Скільки коштує смарт-квартира у Львові?

Ціна таної нерухомості коливається в межах 470-640 тис. Грн. Щоби дізнатися точну вартість, необхідно розглядати пропозиції конкретного забудовника, знати, яким вимогам повинно відповідати житло. Ціна питання залежить від таких чинників:

 • район розташування будинку. У центрі міста квадратні метри обходяться дорожче, ніж на околицях;
 • особливості самого житлового комплексу, якість інженерних комунікацій, інфраструктура району;
 • площа приміщення - чим більше квадратних метрів, тим вище вартість;
 • тип обробки: чорнова або чистова, наявність ремонту.

Потрібно знати, що забудовники часто проводять акції, знижуючи вартість квадратних метрів. Скориставшись однією із таких пропозицій, є можливість заощадити додатково.

Який стиль вибрати для смарт-квартири

Коли справа доходить до вибору стилю інтер’єру невеликого житла, також варто приділити увагу. Компактне приміщення не варто оформляти в таких стилях, як класика, прованс, вінтаж. Ці стилі передбачають наявність досить великих предметів, великої кількості декору. За обмеженої кількості квадратних метрів втілити дизайнерські ідеї в реальність буде складно. Приміщення виявиться захаращеним й не затишним.

Оптимальне рішення для оформлення смарт-квартири - мінімалізм або стиль хай-тек. Це кращий вибір у ситуації, що розглядається і передбачає такі рішення:

 • просту обробку без зайвої химерності, однотонні поверхні або стилізацію під камінь, натуральну деревину;
 • присутність в обробці світлих відтінків - вони створюють відчуття легкості, візуально розширюють простір;
 • замість текстильних об’ємних штор - вертикальні або горизонтальні жалюзі, які не забирають багато простору;
 • предмети простих геометричних форм без зайвого декору, що створює ефект масивності меблів. Предмети слід вибирати з плоскими фасадами;
 • компактні світильники, які не створюють гнітючу атмосферу;
 • мінімум додаткового декору.

Також для стилів мінімалізм, хай-тек властиво застосування меблів-трансформерів. Для квартир типу smart - це оптимальне рішення. Такі предмети відрізняються високою функціональністю, але не займають багато простору.

Як облаштувати смарт-квартиру

Щоб отримати в результаті комфортний, затишний та функціональний простір, підходьте до оздоблення й меблювання житла з усією відповідальністю та враховуйте такі рекомендації:

 • не купуйте зайві меблі. Відразу складіть список предметів, які необхідні. Подумайте, можливо, деякі з них можна поєднати. Наприклад, сьогодні продаються цілі меблеві блоки, що включають спальне місце, шафу, робочий стіл. В окремих випадках ліжко можна заховати у вертикальний корпус, якщо потрібно звільнити простір;
 • для сектора, що виконує роль кухні, краще купити складаний стіл або зробити замість нього невелику барну стійку. Обов’язково подбайте про гарну вентиляцію, якщо плануєте часто готувати їжу вдома;
 • вибирайте світлу обробку і глянцеві поверхні. Намагайтеся уникати малюнків на шпалерах. Так ви візуально розширите простір. З цією ж метою можна використовувати дзеркальні поверхні;
 • не забувайте про кімнатні рослини. Краще вибирати компактні різновиди. Але квіти в приміщенні повинні бути обов’язково, оскільки вони очищають повітря.

Розуміючи, що означає смарт-квартира, важливо дотримуватися цих простих порад. Так ви облаштуєте комфортне житло.

Особливості смарт-квартир

Підіб’ємо підсумки по темі. Смарт-квартира - це житло площею 18-30 м2, що не має внутрішніх перегородок. Воно являє собою велику кімнату, розділену на сектори: санвузол, кухонний простір, спальня. Розраховано на проживання 1-2 осіб і за правильного облаштування зможе забезпечити мешканцям бажаний комфорт. Вирішити питання з ремонтом не складе труднощів. Сучасний ринок переповнений пропозиціями, придатними для власників обмеженої кількості житлових квадратних метрів: компактні меблі-трансформери, мініатюрні джерела освітлення, невеликі кухонні гарнітури тощо.

Головна перевага нерухомості типу smart - фінансова доступність. Купити таке житло простіше, ніж стандартну однокімнатну квартиру.

Автор: Парус City

Залиште ваш номер і ми з вами зв’яжемось

Оренда комерційних приміщень